Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Tuhaf Tedavi Yöntemleri hakkında faydalı bilgiler

Eğlence / Eğlenceli Bilgiler
/Dosyalar/2868_tuhaf-tedavi-yontemleri.jpg

ARI TEDAVİSİ
Bu tedavi gerçekten belki de en garip yöntemlerden biri; ama Çin'de birçok doktor tarafından uygulanıyor.
Arı iğnesinde bulunan zehrin romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Ve sorunlu bölgeye arı iğnesi ile uygulanıyor.

TIBBİ SÜLÜKLER
Sülükler, eski çağlarda da günümüzde de doktorlarının birçok hastalığa neden olduğunu düşündükleri kirli kanı çekmek için kullanılıyor.
Modern tıpta, sülüklere rekonstraktif cerrahide kan akışını hızlandırmak için başvuruluyor . Bu yöntem, örneğin geri dikilen bir parmakta kan akışını artırmakta kullanılıyor.

DOKUNARAK AMELİYAT
Ameliyat demek her zaman bir yerlerinizin kesilip biçilmesi anlamına gelmezr. Brezilya ve Filipinler gibi ülkelerde, dokunarak tedavi yöntemi uygulanıyor. Vücudunuzun hastalık olan bölgesine enerji verilmesi ile kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz.

KURTÇUK TERAPİSİ
Kurtçuk debridman terapisi, açık yaralara mikropsuz kurtçuk – sinek larvası - yerleştirmekle uygulanıyor.Kurtçuklar yara çevresindeki çürüyen dokuyu kemirirken, geride sağlıklı doku kalıyor. Kurtçuklar ayrıca zararlı bakterileri öldürerek yarayı dezenfekte ediyor. 1930'lu ve 1940’lı yıllarda sıkça kullanılan yöntem penisilin iğnesinin yaygınlaşması ile etkinliğini yitirdi.Ancak antibiyotiklere dirençli bakterilerin ortaya çıkması ile kurtçuklar tekrar kullanılmaya başlandı.

YUNUS TEDAVİSİ
Psikolojik tedavi için psikologlara milyonlar harcamanız gerekmez. Yunusları izlemek de en az bir psikolog kadar işe yarayabilir. İşte bu tedavi yönteminde sadece yunusları izleyip dalga seslerini dinleyerek rahatlıyorsunuz.

YILAN MASAJI
Bu terapi yönteminde bir yığın zehirsiz yılan vücudunuzda gezinerek masaj yapıyor ve vücudunuzu rahatlatıyor.

YENİDEN DOĞMA YÖNTEMİ
Anneniz sizi doğururken ne kadar acı çektiğini milyonlarca kez anlatmıştır. Ancak, bu teoriye göre, doğum esnasında bebek de acı çekiyor ve bir doğum travması yaşıyor.İşte bu teorinin yaratıcısı Leonard Orr, sizi bu travmadan kurtarmak için doğum anını tekrar yaşatıyor. Değişik bir nefes alma tekniği içeren bu metodla, insanlar doğum travmasını yeniden yaşayarak stresinden kurtuluyor.

KULAKTAN TEDAVİ
Bu tedaviye termal kulak tedavisi de deniyor. Kulağınıza bir mum koyup ucunu yakmaktan ibaret olan bu terapi yöntemi, aslında tıp çevreleri tarafından çok fazla önerilmiyor.

İNCİ TOZU
Geleneksel Çin tıbbında parçalanan inciler toz veya krem haline getirilip, cilt bakım ürünü olarak kullanılıyor.
Doktorlar ise tedavinin sadece sivilceleri geçirmediğini, yaşlılığın önüne geçtiğini ve ömrü uzattığını öne sürüyor.

İNSAN SÜTÜ
Kemoterapi tedavinizin bir bardak sütle yapılmasını ister miydiniz? İnsan sütünün kanserle mücadele edebilme gücü 2009 yılında kızının sütünü içen bir babanın başından geçenler sayesinde fark edildi. Sıradışı bir seçenek olarak kabul edilen süt tedavisinin, 
İsveç’in Lund ve Göteburg Üniversiteleri bilim insanlarının çalışması sonucu kanser hücrelerini öldürebileceği ortaya çıktı. Araştırmacılar, anne sütünde bulunan ve HAMLET adı verilen maddenin kanser hücrelerinin ölümüne yol açtığını keşfetse de, bu maddenin kanserli hücreler üzerinde nasıl etki gösterdiği tam olarak anlaşılamadı.

KRİYOJENİK ODA TERAPİSİ
Kriyojenik oda terapisi ileri derecede kronik ağrı sorunu çeken hastalar için kullanılıyor. Mayo giyen hastalar genelde sıvı nitrojen ile soğutulan bir odaya kapatılıyor. Odanın içindeki sıcaklık iki ile dört dakika süresince – 150 santigrat dereceye kadar düşürülüyor. Bu durum, vücudun acıyı dindirmek için salgıladığı endorfin hormonunu ortaya çıkaran şoklara neden oluyor. 
Bazı atletler tarafından rehabilitasyon amaçlı kullanılan bu yöntem, sakatlanan bölgeye yapılan soğuk kompres tedavisine kesinlikle yeni bir boyut kazandırıyor.

DİSTRAKSİYON OSTEOJENEZ
Boy sorunu yaşayanlar apartman topuklu ayakkabılar giymek gibi yöntemlere başvurabilir. Diğer yandan, bacaklarınızın kırılmasını da tercih edebilirsiniz. Sovyet doktor Gavriil Ilizarov'un 1950’lerde keşfettiği distraksiyon osteojenez yönteminde, kırılan kemik metal desteklerle geriliyor. Ardından, kemiğin uçlarından gelişen yeni kemik dokusu boşluğu kapıyor. 
Bu esnada metal destekler kırığı daha fazla ayırmak için sürekli olarak geriliyor. Bu döngü ve germe yöntemi istenilen kemik uzunluğuna erişilene dek sürüyor. Bu yöntem, genelde sakat doğumlarda kullanılıyor.

HO'OPONOPONO
Ağır kavgalar eden çılgın tartışmalar yaşayan biriyseniz, bu tedavi yöntemi tam size göre. Ho’oponopono, Hawaii'de uygulanıyor ve temelde öfke ve suçluluk gibi negatif duyguları atmayı hedefliyor.
Tedavinin kilit noktası ise "özür dilerim" ve "hadi barışalım" gibi sözleri kullanmaya başlamak. İşte bu sözcükleri kullanan hastalar, kötülüklerden tamamen arınıyor.

BİRA BANYOSU
Dünyanın bazı yerlerinde bu ilginç terapi uygulanıyor. Bira dolu bir küvete hatta fıçıya girip biralarınızı yudumlayarak tüm stresinizi atabiliyorsunuz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Uzun mesafe koşularda insan atı geçebilir mi

 • Paraşütle ilk nasıl atlanıldı, kim atladı

 • 24 Saatin Mitolojik Tarihçesi

 • Neandertal ırkı nedir

 • Uzaya giden ilk hayvan hangisidir

 • Kutupdaki Canlılar Soğukta Nasıl Yaşar

 • Papağanlar Nasıl Konuşabiliyor

 • Ülkelerin IQ seviyeleri

 • Gömleklerde neden sağ ve solda düğme vardır

 • Gençler Neden Kitap Okumuyor

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2292
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 04.07.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,5928011 seconds