Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Sanal Kart Nedir hakkında faydalı bilgiler

Finans / Kredi
/Dosyalar/2696_sanal-kart-nedir.jpg

Pek çoğunuz sanal kart terimini daha önce duymuşsunuzdur. Özellikle internetten yapılan alışverişlerde tüketici lehine avantajlar sağlayan bir ürün. Sanal kartlar hakkında bilgi isteyen bir okuyucumuzun talebi üzerine sanal kart tanımına yer vermek istedik.

Sanal kart, internet gibi nispeten güvensiz ortamlarda kredi kartı yerine kullanılmak için tasarlanmış bir karttır. Sanal kartlar, bankanın kredi kartı sisteminde fiziksel bir kartmışcasına sanal olarak tanımlanırlar, fiziksel olarak mevcut değildirler (bazı bankalar kullanıcılara kolaylık olsun diye kartın kartondan yapılmış bir benzerini gönderirler). Diğer kredi kartları gibi bir kredi kartı numarasına, son kullanma tarihine ve limite sahiptirler.

Sanal kredi kartı kullanmanın çeşitli avantajları vardır. En büyük avantajı limitinizi istediğiniz gibi değiştirebilmenizdir. Sanal kart kullananlar genelde alışveriş yaptıktan sonra ya müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankanın internet şubesinden limitlerini sıfırlarlar. Böylece kart numaranız çalınsa bile o karttan bilginiz dışında alışveriş yapılma riski ortadan kalkar. Diğer bir avantaj da bankaların sanal kartları ücretsiz sunmasıdır.

Sanal kredi kartı, fiziki olarak kredi kartının POS cihazından geçmesini gerektirmeyen işlemlerde (telefon/mail order ve internet işlemleri) kullanılır. Dolayısıyla sanal kartı restoranlarda, mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde kullanmak mümkün değildir.

Sanal kart alabilmek için genellikle ilgili bankaya ait bir kredi kartınız ve internet şubesi müşterisi olmanız gerekiyor. Bunlara sahipseniz hemen internet şubesine girip kolayca bir sanal kart oluşturabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kredi Kartı Almak veya Almamak için nedenler

 • Kartlı Ödeme Sistemleri Banka Kartı Debit Card

 • Kredi Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım

 • Yurtdışında Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Kredi Kartında Müşteri Numarası Yazıyormu

 • Hesap Kesim Tarihinde Yapılan Harcama Ekstreye Ne Zaman Yansır

 • Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme, Sorgulama ve Görüntüleme

 • Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım

 • Neden kredi alamıyorum

 • Kredi Kartı Asgari Ödeme yani Tutarı Minimum Ödeme Tutarı Nedir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3001
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 28.05.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6396011 seconds