Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Kilo verdiren en önemli gıdalar hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Diyet
/Dosyalar/2651_kilo-verdiren-en-onemli-gidalar.jpg

En kolay şekilde kilo vermenin yollarını mı arıyorsunuz?Normalde yediklerinizi daha sağlıklı yiyeceklerle değiştirmeniz bel bölgenizden birkaç santim kaybetmenize yardımcı olacaktır!

Kilo kaybetme süreci bazıları için çok zorlu bir yolculuk olabilir. Size hızlı kilo vermeniz için vaatler veren sayısız geçici diyet olmasına rağmen üzücü bir gerçek var ki o da kilo kaybettirmeyi sağlayan mucize bir formül bulunmamaktadır. Kilo verdiren programların hepsi sağlıklı yemek, düşük kalorili yiyecekler gerektirmemektedir, ama egzersiz ve disiplin gerektirirler.  Açlıktan ölmeden kilonuzu korumak için vitamin ve besin değeri yüksek ve aynı zamanda sizi tok tutacak lifli yiyecekleri seçmelisiniz. Alışveriş sepetinizi bu tür yiyeceklerle doldurarak kilo verme programınızda olumlu sonuçlar elde etmekle kalmaz aynı zamanda hayatınızın geneline de bunu taşırsınız.  Diyet programınızda basit değişiklikler yaparak birkaç ay içinde büyük gelişme kaydettiğinizi fark edeceksiniz. Bu, bir tabak yemeği başka bir alternatifle değiştirmek kadar basittir ve diyetinizde ilerledikçe daha sağlıklı olmanızı sağlar.

ŞEKERSİZ MISIR GEVREĞİ
Kahvaltıda şekersiz mısır gevreği yemek muhtemelen diyetinize lif eklemenin en kolay yoludur. Dikkat ederseniz liften, sıklıkla kilo vermenize yardımcı besin olarak bahsedilmektedir. Bunun nedeni lifli gıdaların sizi tok tutmasıdır böylece çok fazla yemek yeme dürtünüzü engellemiş olursunuz. Ancak kilo kaybettirmesinin yanı sıra lifli gıdaları yemenin sağlık açısından da faydaları önemlidir. Vücudun parçaladığı protein, yağlar ve diğer karbonhidratların aksine lif, bitkilerden alınan vücudumuzun parçalayamadığı özel bir karbonhidrattır. Bu nedenle bunları yediğimiz zaman değişime uğramadan midemizden geçerler.  Bunun sağlık açısından yararı, sindirim sistemimizdeki karsinojen gibi sağlıksız şeyler liflere tutunur ve hızla kolonlarımıza doğru ilerler, bu da kolon kanseri gibi hastalıkları önler.  Aynı zamanda kolestrolün vücuttan atılmasına yardımcı olur, kalp rahatsızlıkları riskini azaltır. Yüksek oranda lif içeren meyve katkılı mısır gevreği yiyerek günlük lif ihtiyacınızı karşılarsınız.

GREYFURT
Kilo vermede diğerlerine göre büyük avantajları olan bazı meyveler vardır.  Greyfurt gibi meyveler sadece lif açısından zengin değildirler aynı zamanda diyetiniz için önemli olmalarını sağlayan kilo kaybını tetikleyici niteliklere sahiptir.  Araştırmalara göre greyfurt yağı ve karbonhidratları depolayan enzimleri bloke edebilmektedir, böylece vücudumuz yağları daha hızlı yakar.  Greyfurt yüksek oranda life ve düşük glisemik yüke sahiptir.  Glisemik yük, gıdaların karbonhidrat içeriği ve vücudumuzdaki kan şekeri seviyesi üzerindeki etkisini baz alan besin sıralamasıdır. 10’un altındaki glisemik endeks düşük olarak kabul edilir ve bu düşük glisemik besinler kilo kaybetmemize yardımcı olurlar.  Yarım greyfurtun glisemik endeksi 6’dır, bu da onu diyetinize dâhil edeceğiniz ideal bir meyve yapmaktadır. Greyfurt aynı zamanda yüksek oranda su içerir ve vücudunuza ne kadar su alırsanız o kadar sağlıklı olursunuz. Bu lezzetli meyveyi tek başına yiyerek ya da salatalarınıza ve meyveli buzlu içeceklerinize ekleyerek diyetinizde kullanabilirsiniz.

PATATES
Patatesi bu listede görmek sizi şaşırtmış olabilir. Ancak benim bahsettiğim patates kızartması ve patates cipsi değil.  Patatesin neden şişmanlattığı ile ilgili asıl problem pişirilme şeklidir. Patatesi kızartmak yerine fırınlayarak ya da haşlayarak pişirmek diyetinize sağlıklı bir ilave olacaktır. Patates %99,9 yağsız ve %100 kolestrolsüzdür. Yüksek oranda su içerir ve düşük kalorilidir, ayrıca kabuğuyla yenildiği zaman özellikle besin değeri açısından zengindir.  Ek olarak B, C vitamini, potasyum ve protein yüklüdür. Bunun yanı sıra protein kas yapmanıza yardımcı olacak ve karbonhidratlar size enerji verecektir. Eğer vücut çalışıyorsanız buna rağmen diyet yapan birçok insan gibi açlıktan ölüyormuş gibi ve güçsüz hissetmezsiniz. Kolay bir patates yemeği için patatesi bir folyoya sarın ve fırında pişirin.  Üzerine çok az sızma zeytinyağı gezdirin, biberiye ve kekikle tatlandırın.

SARDALYA
Süpermarketlerin bu temel yiyeceğinin kilo kaybettirmede çok fazla yararı vardır, kilo verirken aynı zamanda sağlıklı kalırsınız.  Sardalyalar sağlıklı olarak kabul edilen ve kalp için yararlı olan omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Yeni araştırmalara göre omega 3 yağ asitlerindeki artış leptin seviyemizi dengelemektedir. Leptin, beynimize yağları yakmasını ve iştahımızı bastırmasını söyleyen hormondur. Stresli ve sağlıksız bir diyet leptin seviyemize çok fazla zarar vermektedir ve dengesinin bozulmasına neden olmaktadır bu da daha fazla kilo almamızı sağlar. Sardalya gibi yiyecekleri daha çok yiyerek leptin seviyemiz en ideal seviyesinde çalışır ve kilo kaybetmemizi sağlar.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Zayıfladık diyelim, peki yine kilo alırsak ne olacak

 • Göbek Eriten Besinler

 • İnce ve formda tutacak öneriler

 • Çikolata yemek zararlımıdır

 • 5 günde 5 kilo diyeti

 • Kilo verdiren en önemli gıdalar

 • İştah Kesen 14 Bitki

 • Diyet Fettucini Alfredo Tarifi

 • Diyet yaparken nelere dikkat etmeli

 • Kuru Meyveli ve Yulaflı Diyet Bar

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2547
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 25.05.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6240011 seconds