Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Eyeliner seçimi ve kullanımı hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Güzellik
/Dosyalar/2621_eyeliner-secimi-ve-kullanimi.jpg

Birçok marka farklı durumlara, hava şartlarına, gözün şekline ve rengine tam olarak uyan çeşitli renkte, dokuda ve türde eyeliner sunmaktadır. Gözler çok hassastır ve dikkat etmeyi gerektirir. Yumuşak göz kalemleri, likit eyeliner, likit gibi uygulanan keçeli kalem eyeliner ve cake eyeliner pazarda en çok bulunan türlerdir. Kalemler ve keçeli kalem türleri gözkapağına kolayca sürülmelidir ve bastırmaya gerek kalmaması lazımdır. Eyeliner’ı düzgün bir şekilde kullanmak için çok pratik yapmak gerekir ve bulaşmasını önlemek için titremeyen bir ele ihtiyaç vardır. Kalem ve keçe kalem eyelinerları istenen görünümü elde etmek için kalem gibi kullanarak kolayca kontrol edebilirken likit eyeliner da sivri uçlu fırça ile boya yapar gibi pratiklik gerektirir ama belki bulaşır ama daha belirgin, aydınlık ve pürüzsüz bir görüntü sağlar.

Cake eyeliner daha önce profesyonel makyaj yapan artistlerin kullandığı bir ürün olarak kabul ediliyordu ancak kadınlar bu trendi yakaladılar ve bu eyelinerların kullanımı gittikçe artıyor. Göz farları da eyeliner gibi kullanılabilir ve daha fazla renk ve gölgeleme seçeneği sunar. Göz kalemlerinin uygulaması daha kolaydır ve kapağı rahatlıkla açılır, göz kaslarını çekmeye gerek kalmadan sürülebilir. Göz kapağınıza çizgi çekerken kirpik diplerine olabildiğince yakın yapmanız da ayrıca önerilir; böylece ikisi arasında beyaz bir boşluk kalmaz. Eyelinerın kozmetik olarak kullanıldığına dair en eski arkeolojik bulgular eski Mısır ve Güney Irak kadınlarına kadar uzanabilmektedir. Daha büyük görünsün diye gözlerinin etrafına kalın, siyah bir merhem olan sürme sürüyorlardı. Ayrıca nazara karşı koruduğuna da inanılıyordu.

Bazen eyeliner bizim zevkimize göre çok sert ve keskin görünebilir, özellikle gözümüze dumanlı bir görünüm vermeye çalıştığımızda. Böyle bir durumda bir far fırçası kullanarak pudrayla yumuşatabilirsiniz. Eyelinerlar gözünüze yeni bir şekil verirken optik yanılsama yaratma konusunda önemli bir rol oynarlar.  Gri, siyah ve kahverengi kalemler gözleriniz kapalıyken üst kirpiklerinize uygulamak için kullanılabilir ve ardından hafifçe dağıtılabilir.. Aydınlık bir gölge veren kalemler gözün iç tarafına uygulanarak gözler arasındaki genişliği belirginleştirmek için kullanılabilir. Küçük gözler, gözün dış ucuna kalın, koyu bir gölge yaparak büyütülebilir. Alt kirpik diplerine altın, gümüş ve beyaz gibi çok açık gölge yapılabilir.  Çukur gözler üst kirpik çizgisini açık parlak renkle gölgelendirerek kontrol altına alınırken, alt kirpik diplerinin dış köşesi gri ve açık toprak gibi doğal ve yumuşak renklerle belirginleştirilmelidir.


Düşük gözkapaklı ve yorgun gözleri aydınlatmak için kalemi gözün dış ucundan kirpik dibine değdirerek ve yukarıya doğru çekerek sürün. Mikro pigmentasyon denilen, ayrıca kalıcı eyeliner da denilen yöntemle gözlerinizi kalıcı olarak belirginleştirebilirsiniz. Çok ince bir iğneyle dakikada yüz atış yapan el cihazı kullanılarak istenilen bölgede deri altına organik pigment uygulanabilir. Bu yöntem kaşlarınızı şekillendirmek, dudaklarınızı ve yanaklarınızı kalıcı olarak pembeleştirmek için de kullanılabilir. Aynı şekilde göz farı uygulamak için de kullanılabilir. Bu yöntem daha acılı ve pahalı olsa da birçok kadın kalıcı yöntemleri makyaj yapmaya tercih ediyor.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Yorgun Olduğunuz Anlaşılmasın

 • Nasıl daha genç görünebiliriz

 • Dudak parlatıcısı ve kullanımı

 • Seyrek Saçlarınızı Gür Gösterin

 • Cildi yaşlandıran 7 sürpriz neden

 • Saç Nasıl Uzatılır ve Parlatılır

 • Maden Suyu ile Gelen Güzellik

 • Ciltte kırmızı nokta maskesi

 • Yaz Aylarında Saç Bakımı

 • Saçkıran ve Sakal kıran için doğal formül

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2649
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 24.05.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6708012 seconds