Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Kredi Kartı Adres Değişikliği Güncellemesi Nasıl Yapılır hakkında faydalı bilgiler

Finans / Kredi
/Dosyalar/2526_kredi-karti-adres-degisikligi-guncellemesi-nasil-yapilir.jpg

Kredi kartı borcunuzu zamanında ödemenizi sağlayacak en önemli unsurlardan biri, her ay hesap kesim tarihinizden sonra bankaların adresinize gönderdiği kredi kartı ekstrenizdir. Aslına bakarsanız eğer telefon veya internet bankacılığı kullanmıyorsanız, dönem borcunuzu sadece bu ekstre aracığıyla öğrenebilirsiniz.

Okucuyularımızdan zaman zaman kredi kartı ekstrelerinin ellerine ulaşmadığıyla ilgili şikayet emailleri alıyoruz. Bankalar ekstreleri posta ile yolladığından zaman zaman gecikmeler olması normal. Ekstrenizin yanlışlıkla başka birinin eline geçmiş olması da diğer bir ihtimal. Her ne olursa olsun, kredi kartı borcunu takip etmek tüketicinin sorumluluğundadır. Eğer ekstreniz elinize geçmediyse ve geciktiyse, kredi kartı borcunuzu öğrenmek ve faiz işlenmesine fırsat vermeden ödeme yapmak için derhal bankanızla irtibata geçmeniz gerekiyor.

Kredi kartı ekstrelerinin müşteriye ulaşmamasının nedenleri arasında yapılan adres değişiklikleri de önemli bir yere sahip. Bazı kart sahipleri kredi kartı alırken vermiş oldukları ekstre adresini, yeni taşındıkları ev veya iş adresiyle güncellemeyi unutuyorlar. Bu durumda banka eski adrese ekstre göndermeye devam ediyor ve siz bankanızla iletişime geçip adres güncellemesi yapmadığınız sürece ekstre alamıyorsunuz.

Kredi kartı adresimi nasıl güncellerim ?
kredi karti adres degisikligiKredi kartı adresinizi güncellemenin en kolay yolu banka şubesine gitmek. Müşteri temsilcisiyle yapacağınız 5 dk’lık bir görüşme ile adres değişikliğini bankanıza bildirebilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz bölgede bankanıza ait bir şube yoksa, bir diğer kolay yöntem olan telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey bankanıza ait telefon numarasını arayarak, sesli yanıt sisteminden müşteri temsilcisine bağlanmak ve adres değişikliği talebinizi iletmek. Bankaların telefon bankacılığı numaralarına ulaşmak için tıklayın.

Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız, birçok banka online olarak adres değişikliği güncellemesi yapmanıza da izin veriyor.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kredi Kartı Güvenliği Konusunda Pratik Bilgiler

 • Yurtdışında Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Kredi Kartı Almak veya Almamak için nedenler

 • Kara Listede miyim, Kara Listeden Nasıl Çıkabilirim

 • Kredi Kartı Asgari Ödeme yani Tutarı Minimum Ödeme Tutarı Nedir

 • İhtiyaç Kredisi Çeşitleri

 • Kredi kartı limiti neden önemlidir

 • KKB Risk Raporu nedir Ne işe yarar Nasıl Alınır

 • Kredi kartı borcu yapılandırması nasıl yapılır

 • Yurtdışında Hangi Kredi Kartını Nasıl Kullanmalıyım

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2085
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 14.05.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,561601 seconds