Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Frankie Knuckles Kimdir hakkında faydalı bilgiler

Kim Kimdir / Enstrüman Sanatçıları
/Dosyalar/2348_frankie-knuckles-kimdir.jpg

Frankie Warren Knuckles, 18 Ocak 1955 tarihinde ABD, New York, Bronx’ta dünyaya gelen Frankie Warren Knuckles Jr, müzik kariyerine New York’ta başlamış ve akıl hocalığını DJ Larry Levan yapmıştı.
Diskonun ölmeye başladığı 1970'lerde Chicago’ya taşınan Knuckles, Soul ve R and B kayıtlarına elektronik bateri tınılarını ekleyerek bu türün öncüsü oldu.Chicago’da The Warehouse kulubünde çalışırken isim yapan Knuckles, bir röportajında “O zamanlar şehirde başka hiçbir yerde duyulmayan melodileri çalan tek DJ’dim” demişti.
Knuckles, 1982'de kendi mekanı Power Plant’i açmış, House müziğin klasikleri arasında kabul edilen “Your Love” ve “Baby Wants to Ride” parçalarına imza atmıştı.Sonrasında Virgin Records ile çalışan Knuckles, burada Mary J Blige, Janet Jackson, Pet Shop Boys, Diana Ross, Luther Vandross ve Toni Braxton’ın şarkılarını düzenlemiş ve 1997 yılında bu dalda Grammy ödülü kazanmıştı.
House müziğin “babası” olarak anılan Frankie Knuckles, 31 Mart 2014 günü hayatını kaybetti.
Michael Jackson ve Whitney Houston’ın şarkılarını düzenleyen, “Your Love” ve “The Whistle Song” gibi ünlü parçalara imza atan Knuckles, 59 yaşında hayata veda etti.Knuckles’ın ölüm haberi, dostu DJ David Morales tarafından Twitter hesabında duyuruldu.Morales, “Büyük üzüntü içinde can dostum Frankie Knuckles’ın bugün yaşamını yitirdiğini yazıyorum. Şu anda bundan daha fazlasını yazamayacağım. Üzgünüm” dedi.Knuckles’ın uzun süreli iş ortağı olan Frederick Dunson da The Chicago Tribune’a yaptığı açıklamada, ünlü müzisyenin, “öğleden sonra evinde beklenmeyen bir şekilde hayatını kaybettiğini” söyledi.Ünlü müzisyenin ölüm nedenine ilişkin resmi bir açıklama yapılmazken, bazı internet sitelerinde Knuckles’ın, “tip 2 diyabetin” yol açtığı komplikasyonlar sonucu öldüğü belirtildi.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Tony Lommi

 • Frankie Knuckles Kimdir

 • Hüsnü Şenlendirici

 • Bill Ward

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1557
  Aldığı Puan : 10
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 01.05.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,561601 seconds