Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Kredi Kartı Borcumu Kapatmak İçin Ne Zaman Kredi Çekmeliyim hakkında faydalı bilgiler

Finans / Kredi
/Dosyalar/2323_kredi-karti-borcumu-kapatmak-icin-ne-zaman-kredi-cekmeliyim.jpg

Tüketici finansmanı ürünleri kullanımında ipin ucu kolayca kaçabiliyor. Bu yüzden işler daha karmaşık hale gelmeden müdahale edip bazı önlemler almak gerçekten önemli. Bugün bu önlemlerin ne zaman ve nasıl alınabileceğinden bahsetmek istiyoruz.

Kredi kartları çoğunlukla kaçan ipin ucundaki tüketici finansmanı ürünlerinin başında geliyor. Kartla taksitli/taksitsiz alışveriş yapıyoruz. Nakit lazım oluyor, kredi kartından çekiyoruz. Hesap kesim tarihinden sonra hesap özeti elimize geçiyor, dönem borcu düşündüğümüzden fazla geldiyse kredi kartı asgari ödeme tutarıyla dönem borcu arasında bir tutar yatırıyoruz. Normalde uzun vadeli sürdürülebilir olmaktan uzak bir yaşam standardını sürdürmeye çalışıyoruz, tabiri caizse tırmalıyoruz.

Borç kapatmak için ne zaman kredi çekmeliyim ?
Bize göre bu gidişe dur denmesi gereken nokta, geçtiğimiz haziran ayında BDDK tarafından devreye alınan uygulamadan sonra daha da netleşti. Yani bir tüketicinin kredi kartlarına yaptığı ödemeler yüzünden nakit avans kullanımı yasaklandıysa, artık bu gidişe dur demesi gereken noktaya ulaşılmış demektir.

Aslında burada yapılması gereken çok basit; kart sahibinin öncelikle kredi kartı borçlarının tamamının ne kadar olduğuna dair bir tespitte bulunması ve bu borçlarının kapanması için bir ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunması gerekir. Eskiden bankaların bu amaca yönelik olarak çıkardıkları borç transfer kredisi kampanyaları vardı, ancak günümüzde borç transferi kampanyalarının yerini aylık olarak sürdürülen ihtiyaç kredisi kampanyaları almış durumda.

Kredi için nasıl başvururum ?
Günümüzde bir çok banka, müşterilerine internet üzerinden veya cep telefonundan SMS ile ihtiyaç kredisi için ön başvuruda bulunma imkanı veriyor. Ön başvuru onayı sonrası, başvuru sırasında istenen evrakları vakit kaybetmeden toparlayıp size en yakın şubeye gidip sözleşme imzalamanız durumunda, kredi skorunuzun uygun olması durumunda krediniz hızlıca çıkacaktır.

borcunuz bitene kadar kredi karti kullanmayi birakinBu parayla zaman kaybetmeden söz konusu kredi kartlarınızın bakiyelerinin tamamını kapatıp, en az bir sene (tercihen aldığınız kredinin geri ödemeleri bitene kadar) kredi kartlarınızı kullanmayı bırakmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde aynı hataları tekrar yapabilir ve kendinizi daha büyük bir borç sarmalında bile bulabilirsiniz.

Tabi her başvuru onaylanacak gibi bir durumun söz konusu olmadığını da belirtmek isteriz. Başvuruların neden onaylanmayacağına dair kapsamlı bir yazıyı “Neden Kredi Alamıyorum ? Nasıl Kredi Alabilirim ?” başlığında bulabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi için internetten veya diğer alternaif dağıtım kanallarından (cep telefonları, mobil uygulamalar, ATM’ler gibi) ön başvuru yapmayı düşünüyorsanız, en ucuzunu bulmak için çok vakit harcamaya gerek yok. Her akşam prime time’da reklamlarını gördüğünüz İş Bankası, Yapı Kredi ve Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kampanyalarının yıllık maliyet oranları arasında fazla fark yok. Akbank ve Finansbank bu kredilere kıyasla biraz daha maliyetli alternatifler sunarken, ING Bank’ın rekabetçi, ancak yıllık maliyet oranlarına internetten erişimi zor olan ve bu nedenle ürküten kredi paketleri de dikkatimizi çekiyor. Bütün bu alternatiflere ek olarak enuygun.com ile halen devam ettiğimiz işbirliği kapsamında sunulan alternatiflere buradan başvurabileceğinizi belirtmek isteriz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kredi Kartı Seçiminde Bankaya Olan Güven Ne Kadar Önemli

 • Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme, Sorgulama ve Görüntüleme

 • KKB Risk Raporu nedir Ne işe yarar Nasıl Alınır

 • Kredi Kartı Güvenliği Konusunda Pratik Bilgiler

 • Kartlı Ödeme Sistemleri Banka Kartı Debit Card

 • Kredi kartı borcu yapılandırması nasıl yapılır

 • Borca Girerek Kredi Kartı Borcunu Kapatmak

 • Kara Listede miyim, Kara Listeden Nasıl Çıkabilirim

 • Hesap Kesim Tarihinde Yapılan Harcama Ekstreye Ne Zaman Yansır

 • Kredi Kartı Adres Değişikliği Güncellemesi Nasıl Yapılır

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2404
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 29.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,561601 seconds