Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

IBAN ile para transferi güvenlidir hakkında faydalı bilgiler

Finans / Para Yönetimi
/Dosyalar/2293_iban-ile-para-transferi-guvenlidir.jpg

Bir hesaba para gönderirken eğer hesap numarasını tercih ederseniz hesap bilgilerinde bir yanlışlık yapmamanız gerekmektedir. Hesap numarası ile para transferi işlemlerinde isim, soy isim, hesap numarası, hesabın bulunduğu şubenin ismi ve şube kodu, varsa ek numarası bilgileri gerekmektedir. Bu kadar bilgiyi girdikten sonra para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız para transfer işlemlerinde işlem havale ise hesap numarası ve isim eşleştirme gerçekleştirilebilmektedir. Ancak hesap numarası ile eft işlemi yapacaksanız isim ve hesap numarası doğrulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bu yüzden hesap numarası ile yapacağınız işlemlerde eğer bir hata yaparsanız paranız hesabınızdan çıkar ve göndermek istediğiniz banka hesabına da gitmez. Tekrar paranın hesabınıza iade olması için bankalar ile görüşmelisiniz. Bu işlem ise size zaman kaybına yol açacaktır.

Hesap numarası yerine IBAN numarası ile para transferi yaparsanız işiniz daha kolay olacaktır. IBAN ile para transferi yaptığınızda hem havale hem de eft işlemlerinde isim ve hesap numarası doğrulama gerçekleştirilebilmektedir. Havale işlemlerinde isim doğrulama ilk aşamada çıkar. Ancak eft işlemlerinde isim doğrulama farklı şekilde işlemektedir. Eğer IBAN numarası ile para transferi yapmışsanız ve IBAN numarasında veya isimde yanlışlık varsa bu durumda para hesabınızdan çıkar. İsim ve IBAN doğrulama yapıldıktan sonra bir yanlışlığın olduğu anlaşılır ve paranız hesabınıza hemen iade edilir. Bu durumda yapacağınız yanlışların telafisi hem kolay hem de hızlıdır. Bu yüzden para transferlerinizi daha sağlıklı gerçekleştirmek için her zaman IBAN numarası kullanmayı tercih etmelisiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kağıt Parayı İcat Eden Kimdi

 • Akerlof Limonu ve asimetrik enformasyon

 • IBAN ile para transferi güvenlidir

 • Kredi Kartıyla Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır

 • Kredi Kartı Hesap Özeti Ne Zaman Gönderilir

 • Kredi Kartı Kullanımında Kazanılan Puanlar Azalıyor mu

 • Ödemeler bilançosunu yapılandırma politikaları

 • Ödemeler Bilançosu Nedir

 • Çocuklarda Para Yönetimi

 • Eşler arasında para yönetimi nasıl sağlanmalı

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2685
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 28.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,530401 seconds