Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Burdur hakkında faydalı bilgiler

Yaşam / Ordu
/Dosyalar/2231_58-piyade-egitim-alay-komutanligi-burdur.jpg

58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı, Burdur ili Burdur Merkez ilçesinin Karasenir Mah. 

Tel : 0(248)2332154 - 2331358
Banyo

İkinci bölümde her şeyin topluca yapıldığından bahsetmiştik. Bu olaylardan en ilginci banyo. Merak etmeyin herkes bir arada banyo yapmıyor :) Her manganın belirli banyo günleri var. O kutlu zaman diliminde uygun adım banyoya gidilir. Bu zaman haricinde banyo sabah 5.30-6.00 arası ve gece yatıştan sonra açılır.

Banyoların tamamı tek kişilik olup bazıları duş şeklinde bazıları ise hamam tipindedir. Sıcak su hizmeti yeterli. Fakat en önemlisi banyo süresi. Banyonuzu yapabilmek için sadece 10 dakikanız var. Bu yüzden sivildeki banyoyu biraz özleyebilirsiniz. Belki de en iyisi kışlaya gelmeden 10 dakikada yıkanma provaları yapmak :)

Mescid

Burdur’da bana en ilginç gelen şeylerden birisi de kışlada güzel bir mescit olmasıydı. Daha doğrusu namaz kılma yeri. Alay içtima alanının hemen arkasında olan bu mekânda vakit namazları “bireysel” olarak kılınabiliyor. Eğer izin alınırsa cuma namazını kılmakta mümkün. Ne diyelim düşünenden, yapandan, yaptırandan Allah razı olsun…

İnternet Kafe

Evet yanlış okumadınız internet kafe. 58. Piyade alayında dışarıdaki kafeleri aratmayan internet ihtiyacınızı giderebileceğiniz kışla girişinde, merkez kantinin yanında bir internet kafe var. Tabii internete girebilmek için biraz sıra beklemeniz gerekebilir. Bir de banyo saati gibi internet saati de kısıtlı. Bir girişte 25 kuruş karşılığında sadece 30 dakika internete girebiliyorsunuz. Gerçi onca mahrumiyetin içinde bu çok büyük bir nimet gibi geliyor insana. Hele Msn’de tanıdık bir yüz görmek insanın içini oldukça ferahlatıyor…
 
İçtima

İçtima askerden sonra en çok akılda kalan şeylerden biri oluyor. İçtima bildiğiniz yoklama veya toplantı anlamına geliyor. Eratın toplanıp sayılmasından ibaret bir işlem. Ama bu kadar basit değil. Askerde her şey içtima iledir. Yemek içtima ile, eğitim içtima ile, yat içtima ile kalk içtima ile :) Bir keresinde bir günde tam on iki kez içtima alınmıştı. İçtima güneş altında olduğunda epeyce can sıkıyor. İçtimanın en önemli faydası ise asker arkadaşlıklarını pekiştirmesi.

Yemin Töreni

Acemi askerliğin diploma töreni diyebiliriz yemin törenine. Tabii aynı zamanda bir kurtuluş günü olduğu için oldukça heyecanlı bir gün. Uğruna bir hafta prova yapılan bir gün olması hasebiyle de önemli. İnsan bazen kendini ilkokul müsameresine çıkmış çocuk gibi hissetmiyor değil :)

Hiç yemin törenine katılmadıysanız hemen programı arz edeyim. Alay sancağının, bandonun alana gelmesi, alay komutanın alana gelip askeri selamlaması, saygı duruşu, İstiklal Marşı, alay komutanın konuşması, kışlaya ilk katılan ere katılım belgesinin verilmesi, yaş kütüğüne sembol çakılması, yemin eden erler adına konuşma yapılması, yemin icrası ve tören geçişi. Liste gözünüzü korkutmasın hemen hemen hepsi bir saat içinde bitiyor.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Eğitim Merkezi M.E.B.S Okul Ve Eğitim Komutanlığı Mamak Ankara

 • 125 Jandarma Er Egitim Alayi Safranbolu Karabük

 • 1.Piyade Er Eğitim Tugayı Manisa

 • Askeriye Acemi Birlik Yerleri

 • Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı İskenderun

 • 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Çanakkale

 • 1 Jandarma Er Eğitim Taburu Kastamonu

 • 40 Piyade Er Eğitim Alayı Isparta

 • 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Ezine Çanakkale

 • Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Kütahya

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 7457
  Aldığı Puan : 9
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 26.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6396012 seconds