Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Pariste yapılması gereken geziler nelerdir hakkında faydalı bilgiler

Seyahat / İpuçları
/Dosyalar/2023_pariste-yapilmasi-gereken-geziler-nelerdir.jpg

Paris’e yapılan ilk ziyaretler, şehrin meydanlarının her bir karışından sızan tarih ve güzelliklerle göz korkutucu olabilir. Çoğu yerin görülmesi ve keşfedilmesi gerekir, fakat Paris’teki bazı turistik cazibelerin, asla kaçırılmamalıdır.

Paris’in en çok turist çeken yerlerinden beşi aşağıda. Paris’in en temel cazibelerini görmek istiyorsanız, bu kılavuz görülmesi ve yapılması gerekenleri belirlemede yardımcı olacaktır.

1.    Louvre Müzesi

Louvre Müzesi’nin içini ve dışını öğrenmek için bir ömür gerekebilir. Ama bir yerden başlamak lazım.

20. yüzyıl öncesi ressamlık, heykel ve dekoratif nesne koleksiyonunun sergilendiği, dünyanın en geniş ve en farklı müzesidir. Louvre, kesinlikle Paris’in cazibelerinden birisi olarak kabul edilir.

Mona Lisa ve Venus de Milo’yu da unutmayarak, Vermeer, Caravaggio, Rembrandt ve sayısız sanatçının eserleri Louvre’da sergilenmektedir. Sarayın kendisi bile, Orta Çağ’dan günümüze kadar uzanan zengin tarihin bir kanıtıdır. Bitişikteki Tuileries Bahçeleri, ziyaret öncesi ve sonrasında yürüyüş yapmak için idealdir.

2.    Notre Dame Katedrali

Gotik mimarinin bu harikasını ziyaret etmeden Paris gezisi eksik sayılır. Avrupa’nın en eşsiz ve en güzel katedrallerinden biri olan Notre Dame Katedrali’nin etkileyici kuleleri, renkli camları ve heykellerinin, nefesinizi keseceği kesindir. Orta Çağ’da Paris’in kalbi sayılan katedralin tamamlanması 100 yılı aşkın bir süre almıştır.

3.    Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi, zarif ve modern Paris’i temsil etmektedir. 1889 Dünya Fuarı için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen bu demir kule, ilk açıldığında Parisliler tarafından hiç rağbet görmeyen bir yerdi ve neredeyse yıkılacaktı.

Daha sonra popülerlik kazanan ve şu ana dek 220 milyon kişi tarafından ziyaret edilen kule olmadan Paris’in siluetini hayal etmek oldukça güçtür.

4.    Musée d'Orsay

Louvre’dan yürüyerek klasik ve modern sanatın bir örneği olan köprüyü geçtikten sonra Musée d'Orsay’a ulaşacaksınız

Empresyonist koleksiyonun en önemli parçalarına ev sahipliği yapan Musée d'Orsay’ın ışığında, Degas’ın hafif ve duygulu dansçılarından Monet’in nilüferine, tüm yoldan sonra Gaugin’in yapraklı ormanlarına kadar, bu modern harikanın üç katı da havadar odalarıyla ziyaretçilerini bekler.

5.    Sorbonne ve Quartier Latin

Yüzyıllardır yüksek öğrenimin geliştiği Sorbonne Üniversitesi, Quartier Latin’in tarihi ruhudur. Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri olan Sorbonne, küçük bir grup teoloji öğrencisi için 1257’de kurulmuştur. Ünlü filozoflardan René Descartes, Jean-Paul Sartre ve Simone de Beauvoir gibi sayısız ismi ağırlamıştır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • İspanyadan Mallorca adasına nasıl geçilir

 • Berlini otobüsle nasıl gezeriz

 • Bosna Hersek pahalı bir ülke mi

 • Gatwick Havalimanından Londraya nasıl gidebilirsiniz

 • Valenciada Fallas Festivali sırasında nelere dikkat etmeliyiz

 • Paris Disneylandı ne zaman ziyaret etmek iyi olur

 • Saraybosna tatilinde konaklama ile ilgili neler bilmeliyiz

 • Van Mutfağının Önemli Yemekleri

 • Jetlag etkisini azaltmanın yolları

 • Pariste yapılması gereken geziler nelerdir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1701
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 16.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,5304009 seconds