Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Gatwick Havalimanından Londraya nasıl gidebilirsiniz hakkında faydalı bilgiler

Seyahat / İpuçları
/Dosyalar/2022_gatwick-havalimanindan-londraya-nasil-gidebilirsiniz.jpg

Gatwick Havaalanı ile Londra arasında servis veren otobüs National Express şirketine aittir ve Londra’daki Victoria otobüs istasyonuna gider. Ayrıca easyBus adı verilen ve Victoria’dan daha az merkezî olan Fulham Broadway yeraltı istasyonuna giden, daha sık aralıklarla kalkan bir servis de mevcuttur.

Her saat başı kalkan otobüslerin gidiş-dönüş ücreti, Gatwick Express treninin tek gidiş ücretinden çok daha ucuzdur. Ancak Londra merkezine doğrudan otoyol olmadığından yoğun saatlerde trafik sıkışıklığı nedeniyle gecikmeler olabilir.

Londra’daki son durak Victoria istasyonudur, Victoria demiryolu ve yeraltı istasyonunun güneyine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. 11 numaralı otobüs demiryolundan ve otobüs istasyonlarından geçerek Buckingham Sarayı yolundan aşağıya ilerler.

National Express Otobüsü

Victoria otobüs istasyonu barları, kafeleri ve restoranlarıyla bölgesel bir havaalanı gibidir. Victoria otobüs istasyonunda saatlik ve günlük olarak işleyen ve demiryolu istasyonları ve havaalanlarındaki işletmelerden çok daha ucuz olan emanet büroları mevcuttur.

Gatwick Havaalanı’nda otobüsler hem Kuzey hem de Güney terminallerinden yolcu alırlar. Otobüs nibiletleri erkenden alarak zaman kazanmış olursunuz. İnternetten sipariş edilen e-biletler, siparişinizin hemen ardından gelen kutunuza gönderilir.

Yerinizi ayırtmak için belirli bir transfer zamanı belirtmeniz gerekmektedir. Eğer uçağınız geç veya erken varırsa rezervasyon yaptırdığınız zaman dışındaki zamanlarda da yolculuk edebilirsiniz ancak yeriniz ayırtılmamış olur. Havaalanı dışındaki bölgelere gitmek için biletinizdeki kalkış zamanını göstermeniz gerekir.

National Express kullanırken

National Express İngiltere ve Galler’deki neredeyse her şehre ve kasabaya ve İskoçya’nın büyük şehirlerine hizmet veren ulusal taşıyıcı servislerinin başında gelir.

Ucuz promosyonlu tarifeler hakkında önceden internetten bilgi alınabilir. Normal olarak gidiş-dönüş bileti iki tane tek biletten çok daha ucuzdur. Demiryolu ağının aksine 60 yaşın üzerindeki herkes yaşlı tarifesinden yararlanabilir.

Resmi bagaj izni kapsamında her biri 20 kiloyu geçmeyen 2 adet valize izin verilir. Şoförler bagajları yükler ve genelde tartmazlar, çoğu şoför ondan açıkça yararlanılmadığı müddetçe bu konuda oldukça esnektir.

Bisikletler ve diğer geniş bagajların taşınması şoförün ağzı sıkılığına ve bagajlarınızın diğerlerinin bagajına zarar vermeyecek şekilde düzgünce paketlenmiş olmasına bağlıdır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Paris Disneylandı ne zaman ziyaret etmek iyi olur

 • İzmir piknik alanları

 • Uçak yolculuğunda bagajla ilgili nelere dikkat edilmeli

 • Barselonada neler yiyebiliriz

 • Valenciada Fallas Festivali sırasında nelere dikkat etmeliyiz

 • Dubrovnikte nerede denize girebiliriz

 • Romada nerede kalabilirim

 • Romada nerelere gidilebilir

 • Amarika vizesi için gerekli belgeler

 • Van Mutfağının Önemli Yemekleri

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1926
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 16.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,4992008 seconds