Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Dubrovnikte nerede denize girebiliriz hakkında faydalı bilgiler

Seyahat / İpuçları
/Dosyalar/2020_dubrovnikte-nerede-denize-girebiliriz.jpg

Dubrovnik, Hırvatistan'ın güneyinde, Adriyatik kıyısında deniz ve tarihle bütünleşmiş, görülmesi gereken bir şehir… Adriyatik'in İncisi olarak da adlandırılan Dubrovnik, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alıyor.
Lapad plajları
Ağaçların gölgelendirdiği, küçük çakıl taşlarıyla bezeli Lapad plajları şehirdeki en ilgi çekici yerlerin başında geliyor. Lapad plajlarında Adriyatik’in eşsiz manzarasına karşı huzurlu saatler geçirebilirsiniz. Manzaranın ve denizin tadını çıkardıktan sonra günü keyifli bir şekilde tamamlamak için Lapad plajlarının biraz ilerisindeki balık restoranlarını tercih edebilirsiniz. 

Banje plajı
Banje plajı, şehrin eski yerleşim bölgelerine yakın başka bir çakıllı plaj. Plajın ücretli bölümü olduğu gibi, daha canlı ve daha huzurlu olduğu söylenebilecek ücretsiz bir bölümü de mevcut. Burası, Dubrovnik’in tarihi atmosferinin içinde denizin tadını çıkarmak için biçilmiş kaftan. Banje plajının manzarası da eşsiz… Şehrin surları, eski yerleşimler ve Lokrum Adası gözlerinizin önünde.

Tekne turları
Dubrovnik, Korcula, Peljesac ve Mijet’i kapsayan Elafiti Adaları ile Güney Adriyatik'i gezebilmek için çok iyi bir başlangıç noktası. Şehirde tekne turu hizmeti veren birçok şirket var. Bu şirketlerin büyük bölümünün merkezi Komolac'ta. Tur teknelerinin çoğu ACI Marina'dan yola çıkıyor.

Tekne turu öncesi hazırlıklar
Kiraladığınız yatla marinadan ayrılmadan önce check-in yaptırmanız gerekiyor. Bu işlem, cumartesi günleri 16.00 civarında yaptırılabilir. Check-in sırasında kendinizi, yatınızı ve yattaki ekipmanları tanıtmayı ihmal etmeyin. Şu da var ki yatın check-in işlemlerini ne kadar çabuk tamamlarsanız, marinadan da o kadar çabuk ayrılırsınız.

Tekneyle denize açılmadan önce sağlam bir alışveriş yapmanızda yarar var.  Çünkü açık denizde sınırlı gıda maddesiyle sıkıntılı günler geçirmek istemezsiniz. Marinadan yapılacak alışveriş pahalıya mal olabilir. Bu nedenle alışverişi dışarıdan yapmanız ya da marinalara hizmet veren online seçenekleri tercih etmeniz daha ekonomik olur.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Lizbonda nerelerde alışveriş yapabilirsiniz

 • Van Mutfağının Önemli Yemekleri

 • Sofyada turistlerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir

 • Bosna Hersek gezisi için vize gerekir mi

 • Saraybosna tatilinde konaklama ile ilgili neler bilmeliyiz

 • İspanyadan Mallorca adasına nasıl geçilir

 • Seyahatte Uyulması Gerekli Sağlık Kuralları

 • Pariste alışveriş yapılabilecek yerler nerelerdir

 • Pariste yapılması gereken geziler nelerdir

 • Bosna Hersek pahalı bir ülke mi

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 1741
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 16.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,4212008 seconds