Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Nasıl kredi alabilirim hakkında faydalı bilgiler

Finans / Kredi
/Dosyalar/1967_nasil-kredi-alabilirim.jpg

Yukarıda kredi veya kredi kartı başvurularında yer alan ret sebeplerinin en yaygın karşılaşılanlarını paylaştık. Gelelim “Nasıl kredi alabilirim ?” sorusunun yanıtlarına.

İlk olarak mevcut işyerinde “çalışma süresinin yetersiz olması” durumunu ele alalım. Kredi alabilmek için 6 ayın dolmasını beklemek birçok sorunu çözecektir. İlla da öncesinde başvurmak gerekiyorsa, o zaman bir önceki işyerinde çalışma süresi daha fazla ise başvuruda ondan mutlaka bahsetmek gerekir. Onay şansını yükseltecek bir başka alternatifse, başvuru tercihini öncelikle çalışılan işyerinin maaşı yatırdığı şubeden şahsen yapmak olacaktır.

Mevcut kredi / kredi kartlarında devam eden bir gecikme söz konusu olduğunda başvuru kesinlikle onaylanmayacaktır. Gecikmeyi sona erdirdikten sonra başvuruyu değerlendiren banka, kayıtlarda bununla ilgili düzenlemeyi bir ay sonra görebileceğinden zaman kazandırması açısından en pratik çözüm ödemeleri geciktirmemeye özen göstermek olacaktır. Biriken kredi kartı borcunu kapatmak için kredi almak isteseniz bile, söz konusu kredi kartının asgari ödeme tutarını son ödeme tarihinde mutlaka yatırmış olmaya özen göstermek gerekir.

Hakkında idari takip veya yasal takip başlatılması nedeniyle reddedilenlerin ise, yukarıda bahsedilen süreleri beklerken bankalarla borç ilişkisi yerine mevduat ilişkisi kurması, çalıştığı şube ve şubenin çalışanlarıyla bir iletişim kurması faydalı olacaktır. Bir hesap açtırarak bankanın otomatik ödeme, yatırım fonu, mevduat gibi kredi dışı ürünlerini yoğun olarak kullanan tüketicilerin ekonomik ortama da bağlı olarak 3 ila 6 ay içinde (geçmişteki takip durumunun sona erdiğini gösteren belgelerle desteklenen) başvuruyu şubeden şahsen yapmaları durumunda onay almaları daha olasıdır.

Geçmiş dönemde yapılmış olan kredi veya kredi kartı geri ödemeleri tüketici finansman ürünleri başvurularında en önemli karar verme referansı konumundadır. Bu nedenle herkese en şiddetle tavsiyemiz, kredi taksitleri ve kredi kartı ödemelerinde ödenmesi gereken son tarihe ve tutarlara azami dikkat ve özeni göstermeleri olacaktır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Yurtdışında Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

 • Başka Banka Kredi Kartına Otomatik Ödeme Yapılabilir mi

 • Kredi kartı kullanırken hangi durumlarda faiz ödenir

 • Kara Listede miyim, Kara Listeden Nasıl Çıkabilirim

 • 10 Adımda Kredi Kartı Kullanımı

 • Hesap Kesim Tarihinde Yapılan Harcama Ekstreye Ne Zaman Yansır

 • Ev Hanımları Bankalardan Nasıl Kredi ve Kredi Kartı Alabilir

 • Kredi Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım

 • Kredi Kartında Taksit Atlatma ve Taksit Erteleme

 • Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme, Sorgulama ve Görüntüleme

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2255
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 13.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,577201 seconds