Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

İyi giyinmek için 5 ipucu hakkında faydalı bilgiler

Yaşam / Moda
/Dosyalar/1960_iyi-giyinmek-icin-5-ipucu.jpg

Ne giyeceğinizi önceden planlayın! 

Sabah işe ya da akşam önemli bir davete gitmeden önce ayna karşısında stres yaşayıp yanlış kararlar vermekten bıkmadınız mı? Belli ki son anların insanı değilsiniz. O halde bulduğunuz en küçük anı ertesi gün ne giyeceğinizi planlayarak değerlendirmeye ne dersiniz? Duş alırken, yemek yaparken, başınızı yastığa koyup uykuya dalmaya çalışırken… 

Ne giyeceğinizi önceden planlamak hem zamandan tasarruf etmenize hem de daha iyi giyinmenize yardım edecektir. Çünkü önceden düşünerek alternatiflerinizi daha rahat gözden geçirebilir ve daha doğru kararlar verebilirsiniz. 

Gözlemleyin! 
Stilini beğendiğiniz ve “neden ben de böyle gözükemiyorum” dediğiniz isimler yok mu? Peki görünüşünü o kadar takdir ettiğiniz halde niçin stillerinden ilham almıyorsunuz? 

Stilini beğendiniz isim oyuncu, şarkıcı, hatta bir moda blogger’ı bile olabilir. İnternet gibi bir kaynağa artık bu kadar kolay ulaşabiliyorsak, nimetlerinden de faydalanmalıyız. O çok beğendiğiniz isimlerin kombinlerinden yola çıkarak siz de daha akıllı kombinler yaratabilir; böylece alışverişlerinizde daha akıllı parçalar almaya yönelebilirsiniz. 

Kıyafetlerinize iyi bakın! 
En pahalı ya da günün modasına en uygun parçaların bile gerekli bakımı görmediklerinde üzerinizde güzel durmayacağını biliyor musunuz? Neden derseniz hemen şöyle açıklayalım; tişörtten şala, kolyeden ayakkabıya, aklınıza gelebilecek her parça, giyildikçe eskiyor. Eskidikçe de o ilk günkü albenisini ve duruşunu yitiriyor. 

Rengi solmuş, beyazı griye dönmüş bir tişört düşünün; zamanında ona ne kadar para verdiğiniz artık önemli değil. Çünkü o artık bambaşka bir tişört! 

Satın aldığınız tüm giysilere iyi bakın; yıkama ve saklama koşullarına özen gösterin. Hem onları yıllarca kullanma şansına erişin, hem de hiçbir zaman özensiz görünmeyin.

Aksesuar kullanmaktan çekinmeyin! 
Ayna karşısında saatler harcamanızın nedeninin belki de bir şeyleri eksik bırakmanız olabileceğini hiç düşündünüz mü? Severek aldığınız o elbise nedense her giymeye çalıştığınızda bir türlü içinize sinmiyor, hangi ayakkabıyla kombinlerseniz kombinleyin gözünüze hoş gelmiyor. 

Bu demek oluyor ki aksesuar çekmecenizi sonuna kadar açmanın sırası geldi de geçiyor. Yıllardır aldığınız o kolyeler, yüzükler, bilezikler sıralarının gelmesini bekliyor. 
Aksesuarlarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Saçınıza bağlayacağınız bir fularla, ellerinizi süsleyeceğiniz birkaç yüzükle tüm görünüşünüzü değiştirin! 

Giysilerinizi temiz ve ütülü saklayın! 
Giymek istediğiniz gömlek ütülü olmadığı için kombininizi baştan aşağı değiştirmek zorunda kaldığınız günler olduğunu biliyoruz. Ne demiştik zaman çok değerli, siz de onu boşa harcamak istemiyorsunuz. 

Aynı şeyler kirli sepetindekiler için de geçerli… O çok sevdiğiniz eteği yalnızca tek bir tişörtle kombinleyebiliyorsunuz ama o da şimdi kirlilerin içinde! Tüm bu elinizde olmayan nedenlerden dolayı istemediğiniz bir şeyi giyerek kötü görünmemek için giysilerinizi temiz ve ütülü tutmaya çalışın. Giymek istediğinizde gardırobunuzdaki her parça emrinize hazır olmalı! 
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kışın beyaz pantolon nasıl giyilir

 • İyi giyinmek için 5 ipucu

 • Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli

 • Yazın niçin açık renk giysiler giyiyoruz

 • Yaşlı Gösteren Giyim Hataları

 • Erkek Modası Püf Noktaları

 • Yazın ofiste ne giyeceğini bilemeyenler için öneriler

 • Vücudunuzu mükemmel gösterecek 7 ipucu

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2339
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 11.04.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6864012 seconds