Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Hyundai i30cw hakkında faydalı bilgiler

Araba / Araba Modelleri
/Dosyalar/1687_hyundai-i30cw.jpg

Daha Fazla Yakıt Tasarrufu 
i30cw dizel motoruyla daha da etkin bir yakıt tasarrufu sunuyor.

Güvenlik şart! 
Elektronik olarak kontol edilen birçok güvenlik donanımı ve yolcu kabininin her köşesini kapsayan 7 hava yastığı, yol güvenliğinizi maksimuma çıkarıyor.

Vazgeçemeyeceğiniz donanımlar 
Yağmur sensörü, far sensörü, geri görüş kamerası, panoramik cam tavan...

Dıs tasarım
i30cw, dışıyla daha cesur, içiyle daha akıllı. Yenilenen tasarımı ve donanımları sayesinde size sadece böyle bir otomobile sahip olmanın keyfini çıkarmak kalıyor.

İç tasarım
Kendinizi i30cw'nin ince bir işçilikle üretilen gösterge paneline ve onu destekleyen çok sayıda yenilikçi teknolojiye sahip kokpitine hazırlayın. Çünkü o beklentilerinizin çok ötesini sunmak için tasarlandı.
img_pip_i30_highlights_06
PERFORMANS
i30cw'nin motorları yüksek teknolojiye sahip aktarım sistemi sayesinde sürüş ihtiyaçlarınıza ve istekerinize daha hızlı yanıt verir. Sürüş konforunu arttırır.

Güvenlik
i30cw, Elektronik stabilite programı, geliştirilmiş ön far sistemi, tüm yolcuları saran 7 hava yastığı ve daha birçok donanımı ile güvenlik standartlarını maksimuma çıkarıyor.

Konfor 
i30 cw'de Normal, Spor ve Konfor sürüş seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. FLEX STEER™ özelliği ile artık sürüş deneyimi, şimdiye dek hiç olmadığı kadar heyecan verici ve konforlu.

Dış tasarım

Ön Farlar
Projeksiyon tipi farlar, karşı yöndeki sürücülerin dikkatini dağıtabilecek parlamalara yol açmadan daha uzun bir ışık huzmesi sağlar.
LED Gündüz Farları
Zarif kıvrımlara sahip LED gündüz farları, tüm koşullarda otomobilinizin görünürlüğünü arttırır.


Panoramik cam tavan

Küçük bir dokunuşla devreye sokabileceğiniz cam tavan sayesinde gökyüzüyle buluşun. Panoramik camlar sayesinde kabin artık daha aydınlık. Kabin içine giren havanın sizi rahatsız etmemesi için rüzgar saptırıcıyla birlikte sunulan panoramik cam tavanı isterseniz tek bir düğmeyle karartabilir ve onu görsel açıdan gizleyebilirsiniz.
Kıskanılmaya alışın
Kusursuz hatları ve detaylarıyla i30cw sahiplerini, gururlandıracak, henüz sahip olmayanları ise kıskandıracak.

Geri görüş kamerası

Aracı geri vitese aldığınızda otomatik olarak devreye giren geri görüş kamerası, aracın arkasındaki görüntüyü renkli olarak aracın dikiz aynasına yansıtır.

Arka lamba kombinasyonu

i30cw'nun gövdesini saran fren lambaları, ani bir fren sırasında sizi takip eden araçların sizi daha rahat fark etmesini sağlar.

Arka spoyler 
Tüm i30cw modellerinde standart olarak sunulan spoyler araca aerodinamik ve sportif bir görünüm katarken, spoyler üzerinde bulunan LED stop lambası arkadan gelen araçların sizi daha rahat görebilmesine olanak sağlar.

Yan sinyal lambaları ve yan aydınlatma lambaları 
Yan sinyal lambaları zarif tasarımının yanında parlaklığı ve tasarımı ile size daha yüksek bir görünürlük sağlar.

Krom kapı kolları 
i30cw'nun tasarımı ile mükemmel bir kombinasyon sağlayan krom kapı kolları opsiyonel olarak sunulur.

16” Alaşım Jant 
Spor bir görünüme sahip 16" jant hafifliği ile yakıt tasarrufunun artmasına yardımcı olur.

İç tasarım

Her şeyin elinizin altında olduğu 
geniş bir iç dünya.
i30cw'yi kullanmak adeta kocaman bir dünyayı parmaklarınızın ucuyla yönetmek gibi.
İçindeki her detay, sürücü ile i30cw arasındaki uyumu arttırmak için tasarlandı.
Bırakın yollar aksın, siz sadece bu harika tecrübenin keyfini çıkarın.

İç döşeme ve koltuk rengi

i30cw'yi tarzınıza en uygun renk ve döşeme seçenekleri ile kişiselleştirebilirsiniz.

Bagaj alanı

Koltuklar dik konumdayken
Arka koltuklar normal konumundayken
528 litre bagaj hacmi.

Koltuklar yatık konumdayken
60:40'lık konfigürasyon esnekliği artırır.
Tüm koltuklar katlandığında, bagaj hacmi 1,642 litreye çıkmaktadır.

Bagaj ağı 
Bagaj ağı nesneleri olması gereken yerde tutarken, size dikiz aynasında serbest bir görüş alanı bırakır.

Elektrikli sürücü koltuğu 
Elektrikli sürücü koltuğu, kendiniz için en uygun oturma pozisyonu kolayca ayarlayabilmenizi sağlar.

Orta kol desteği 
Orta kol desteği, küçük nesneler için gizli bir saklama bölmesi özelliğine de sahiptir. Sürücüye ekstra konfor sağlayan, kızaklı bir kol desteği de isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Cam ve aynalar için kontrol paneli 
Sürücünün en rahat şekilde camı ve aynaları kontrol edebilmesi için tasarlanan bu bölümün etrafında şık bir krom kaplama bulunur.

Koltuk arkası cepleri 
Ön koltukların arkasında bulunan bu kullanışlı cepler haritalarınızın ve belgelerinizin saklanmasında size kolaylık sağlar.

Ön ve arka hoparlörler 
Tüm i30cw'lar, ideal aralıkta konumlandırılmış iki ön hoparlör ve arka kapılara monte iki arka hoparlör olmak üzere en az dört hoparlöre standart olarak sahiptir.

İçecek soğutucu 
Torpido gözünde içeceklerinizi serin tutmak için özel olarak tasarlanmış bir soğutucu mevcuttur.

İç aydınlatma 
i30cw'un iç aydınlatması sürücü ve yolcu lambaları ile sağlanır. Ayrıca araçta, tavana yerleştirilmiş bir gözlük cebi bulunur.

PERFORMANS
1.6 CRDi

Değişken Geometrili Turbo Şarj (VGT) Sistemi ile çalışan dizel motor seçeneğidir. Ayrıca dizel motorlarda, artı olarak dizel partikül filtresi de standart olarak sunulmaktadır.

6 ileri otomatik vites
Daha iyi bir hızlanma performansı ve yakıt ekonomisi sağlayan 6 ileri otomatik şanzıman, doğaya yapılan karbon salınımını da düşürür.

6 ileri düz vites
Diğer vites seçeneklerine göre devir aralıklarını daha iyi kullanan 6 ileri vites, size daha ekonomik, sessiz ve yumuşak bir sürüş sağlar.

McPherson Süspansiyon Sistemi
i30cw'nin ön tekerlerinde McPherson çubuğu kullanılır. Dünyanın her yerinde yüksek performanslı araçların bir çoğunda aynı tipte süspansiyon sistemi kullanılmaktadır.

Çoklu bağlantı
Çok bağlantılı süspansiyondaki helezon yaylar konforlu bir sürüş sağlar.

Güvenlik

ESP (Elektronik Denge Kontrol Programı)
ESP, aracın dengesini ve tekerlek çekişini kontrol eder. Herhangi bir kayma veya savrulma anında otomatik olarak devreye girerek, her bir tekerleğe farklı fren dağılımı uygular ve araç kontrolünü sağlar.

VSM (Araç Stabilite Yönetim Programı)
Sürüş güvenliği sağlayan VSM, kuru veya ıslak yüzeyler üzerinde yapılan ani fren ve yön değişikliği esnasında aracın kontrolünü korur ve yolda kalmasını sağlar.

7 Hava Yastığı

Biz, emniyetinizin asla pazarlık konusu olmadığını düşünüyoruz. 7 hava yastıklı sistem bir çarpışma anında tüm yolcuları sarar. Ön, yan ve perde hava yastıkları sürücü ve yolcuları korur, isteğe bağlı diz hava yastığı ise sürücüye ekstra güvenlik sağlar. 
Diz hava yastığı

Direksiyon konsolunun altında bulunan opsiyonel olarak sunulan diz hava yastığı, çarpışma sırasında sürücünün bacakları için ekstra koruma sağlar.

Şasi Bükülmezliği
Son derece ince işlem görmüş ve takviye edilmiş olan şasi, gövde yalpalamasını en aza indirir ve üstün bir yol tutuşu sağlar.

Güvenlik Camı
Sahip olduğu elektrik motoru sayesinde, olabilicek sıkışmaları engelleyerek ekstra güvenlik sağlar.

Otomatik Kararan Dikiz Aynası
Dikiz aynası arkadan gelen ışığın seviyesine göre kendini otomatik olarak karartır. Ayrıca geri görüş kamerasının ekranı da dikiz aynasının üzerinde bulunur.
,
Konfor
FLEX STEER™
(Normal/Spor/Konfor)

Her tip yolda kontrol

Farklı sürüş koşulları farklı ayarlar gerektirir. Bu nedenle i30 CW üç yanıt seviyesine sahip FLEX STEER™ güç destekli sürüş mod seçeneğini sunmaktadır. Şehir içi ve dışındaki yollarda Normal modu, yüksek hızlarda, size daha hızlı tepki verebilen Sport modu, park ederken ise, comfort modu seçerek sürüş konforunuzu her zaman ideal seviyede tutabilirsiniz.

Seyahat Bilgisi

Bir yolculuk yaparken, yolculukla ilgili sürüş konumunuzu, yakıt harcamanızı ve bazı ek bilgileri önünüzdeki gösterge panelinden takip edebilirsiniz. Ayrıca park sensörlerinin uyarıları da bu ekranda belirir.

Elektronik park freni

Park frenini sadece bir parmak hareketiyle devreye sokabilirsiniz.
Direksiyon

Direksiyonda olduğunuz her anın keyfini çıkarın.
Çok işlevli direksiyon. Yumuşak deri kaplı direksiyon, tüm kontrol birimlerini parmaklarınızın ucuna sererken aracınıza sportif bir görünüm katar. Direksiyonunuzu teleskopik olarak ayarlayarak kendiniz için en mükemmel sürüş pozisyonuna göre ayarlayabilirsiniz.

Ses kontrolü
Direksiyon üzerinde bulunan ses kontrolü - ses sistemini direksiyon üzerinden kolayca kontrol edebilmenizi sağlar.Hız sabitleyici
Hız sabitleyici, monotonlaşan yol şartlarında sürüş konforu sağlar.FLEX STEER™
FLEX STEER™, sürüş stilinize ve ihtiyacınıza uygun sürüş modu ve direksiyon hassasiyetine kolayca ulaşabilmenize olanak sağlar.Bluetooth Hands-free
Ellerinizi direksiyondan hiç ayırmadan telefon görüşmelerinizi yapabilmenizi sağlar.

Otomatik buğu çözme sistemi
Otomatik buğu çözme sistemi, ön camın iç tarafında buğulanma olmamasını sağlar ve size daha net bir görüş sağlar.

Alaşımlı Pedallar
Ergonomik olarak yerleştirilmiş olan pedallar araca sportif bir görünüm katıyor.

Start/Stop Düğmesi ve Akıllı Anahtar
Akıllı anahtar sayesinde, i30 sizi tanır. Bu sayede, anahtarınızı cebinizden çıkarmadan aracın kapılarını açabilirsiniz. Ayrıca akıllı anahtar ile birlikte sunulan Start/Stop düğmesi ile bir dokunuşla aracınızın motorunu çalıştırabilir ve durdurabilirsiniz.

İklim kontrolü
Çift bölgeli klimanın, cam buğusu giderme ve kabine giren havadaki tozunu filtreleyen iyonlaştırıcı özellikleri ile dört mevsim konforu yaşayın.

AUX-USB-iPod Bağlantıları
i30 mobil cihazları bağlamak veya şarj etmenize olanak sağlayan USB/iPod ve AUX girişine sahiptir.

Yağmur sensörü
Sensörler, yağmur miktarını ve yoğunluğunu izleyerek, ön cam sileceklerinin çalışma zamanını ve sıklığını otomatik olarak ayarlar.

Otomatik katlanan yan aynalar
Otomatik olarak katlanabilen ve açılabilen dikiz aynaları size konfor sağlar.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • 2013 Ford Mondeo Teknik Özellikleri

 • Yeni Nıssan Note

 • Dizel Honda

 • Asrın en çok satan 10 otomobili

 • Yeni Kasa Kia Ceed Teknik Özellikleri

 • Nıssan Qashqaı +2 artık

 • Opel Astra Gtc

 • Opel Mokka

 • Nıssan Juke Nısmo

 • Hyundai i30

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3104
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 29.03.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6552012 seconds