Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Su Altı Fotoğrafı Nasıl Çekilir Neler Gereklidir hakkında faydalı bilgiler

Hobi / Fotoğrafçılık
/Dosyalar/1418_su-alti-fotografi-nasil-cekilir-neler-gereklidir.jpg

Su altı fotoğrafı çekebilmenin ön koşulu yüzme bilmek. Eğer bu ön koşulu atlattıysanız ilk olarak tek kullanımlık su altı kameralarından bir tane edinin. Bu makineler ortalama 27 poz içerir.

Böylece herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek olmadan havuzda ya da denizde ilk su altı fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu denemeler size hem su altında bir fotoğraf karesi oluşturma açısından yardımcı olacaktır hem de su altında makine kullanma yeteneğinizi keşfetmeniz açısından...
Diyelim ki bu ilk aşamayı geçtikten sonra su altında fotoğraf çekmek hoşunuza gitti ama hâlâ bu alanda ciddi bir yatırım yapıp yapmama konusunda kararsızsınız. Önce dijital ya da analog bir fotoğraf makinesi satın alın. Kendinizi serin sulara bırakmadan evvel “housing” adında bir aparat edinin.Bu aparat sayesinde herhangi bir fotoğraf makinesi anında su altı makinesine dönüşüyor.
Makinenize uygun olarak tasarlanmış bir housing’in ortalama fiyatı ise 100,150 euro arasında değiyor. Bu ikinci aşamayı da geçtiyseniz ve su altına olan merakınızın daha da arttığını hissediyorsanız siz artık gerçek bir dalgıç ve su altı fotoğrafçısı olma yolunda ilerliyorsunuz demektir.Bu aşamada profesyonel dalış eğitiminden geçmeniz ve dalgıçlık brövesi almanız lazım.Tabii bu işi ciddi şekilde yapmak için ciddi ekipmanlar kullanmak gerekiyor.

Her ne kadar housing yardımı ile 40 metre hatta daha da derinde çekim yapmanız mümkün olsa da su altı çekimleri için özel olarak tasarlanmış makineler,lensler ve filtreler konusunda bilgi edinmeniz ve yatırım yapmanız gerekiyor.

Kaliteli ekipmanlara sahip olmak için minumum 1500 doları gözden çıkartmanız gerekiyor.Ama bu sayfada gördüğünüz fotoğraşarın bir metre 40 santimetrelik bir derinlikte çekildiğini söylemeliyiz.Üstelik housing aparatı da kullanılmadan.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Formats DVCAM Nedir

 • Su Altı Fotoğrafı Nasıl Çekilir Neler Gereklidir

 • Fotoğraflarda gözler neden kırmızı çıkıyor

 • Formats-What is HDCAM SR

 • Formats MPEG IMX Nedir

 • Formats XDCAM HD

 • Digital Betacam Nedir

 • Formats HDCAM Nedir

 • Formats-XDCAM Nedir

 • Kameraların Özellikleri Nelerdir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2407
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 15.03.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,5148009 seconds