Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Skoda Yeti hakkında faydalı bilgiler

Araba / Araba Modelleri
/Dosyalar/1348_skoda-yeti.jpg

Görünüm
Skoda Yeti, yeni yüzü ile, safkan bir arazi aracından bekleneceği gibi ilk bakışta gücüne ve çevikliğine ilişkin ipuçları veriyor. Özellikle dev ön tamponun ve ortadaki çarpıcı gümüş koruma çıtasının hakim olduğu ön kısım, ŠKODA'nın güncel tasarım felsefesinin güçlü tarafını yansıtıyor.
Skoda'nın yeni tasarım felsefesine göre yeniden şekillenen ön bölüm Yeti'nin en çarpıcı bölümlerinden birisi olarak göze çarpıyor.Güçlü bir karakteri ve agresif tasarım çizgilerini barındıran ön yüz, Yeti'nin ayırt edici yönlerini açığa çıkarıyor.Alt bölümde bulunan koruma çıtası ve dikey çizgiler Yeti'nin Outdoor kimliğine göndermeler yaparak özgün tasarım elementleri olarak yerini alıyor.
Yeni ön bölüm artık daha agresif çizgilere sahip olmasının yanında Bi-Xenon fara entegre edilen LED gündüz sürüş lambaları ile çok daha ayırt edici bir forma kavuştu.Yeniden tasarlanan ön far grubu, Yeti’nin saygınlık uyandıran tasarımının yanında dinamik ve çevik bir görünüm kazandırıyor.. Ön sis lambaları yeni Yeti ile birlikte dikdörtgen bir forma kavuşuyor ve ön tamponun aşağısında konumlanıyor.
Yeti’nin siyah renkli yan koruma çıtaları, darbelere karşı koruma sağlarken maceracı kimliğini açıkça ortaya koyuyor.
Yeti'nin arka bölümü, SKODA'nın yeni tasarım felsefesine uygun dinamik elementleri bünyesinde barındırıyor.LED aydınlatmalı arka far grubu ters C şeklinde yanan 2 çizgi ile aydınlanıyor. Çek kristal işçiliğine göndermeler yapan ve 5. kapıyı her iki yandan kesen çizgiler özgün Skoda tasarımın unsurları olarak arka bölümdeki yerini alıyor.

Teknoloji ve Çevre
Güçlü bir SUV aynı zamanda yüksek teknoloji barındırdığında engelleri kolayca aşabilir ve yolculuklarınıza keyif katabilir. Yeni Skoda Yeti, güçlü karakterin ve üstün teknolojinin yarattığı bir çok özelliğin biraraya gelmesiyle, karşılaşacağı her zorluğu geride bırakmak ve hayatınıza keyif katmak için tasarlandı.
Motor tipine bağlı olarak 6 veya 7 ileri DSG Şanzıman ,sürüş karakterinize uyum sağlayarak kesintisiz sürüş keyfi sağlar.

Skoda Yeti modelinde kullanılan olan Maxi-Dot ekran ile sürüş istatistikleriniz ve otomobille ilgili sensörlerden alınan bilgiler anında ekranda.
 
Park işlemi sırasında konfor ve yönelim kolaylığı sağlamak, park sistemlerinin asıl amacıdır. Akıllı park desteği, otomobilin herhangi bir engele göre gerçekleştirmek üzere olduğu harekete bağlı sesli ve görsel sinyaller verir. Böylece, geri vitesteyken ön tarafta bulunan engeller için gereksiz yere uyarı verilmez. Yine de, park etmeyi mümkün olduğunca kolay hale getirmek istiyorsanız, 2. nesil otomatik park pilotu* sizin için en iyi seçenektir. Sistem, yan yana veya arka arkaya park etmiş araçlar arasında uygun bir park yeri seçer ve hatta arka arkaya park etmiş araçların arasından sizi çıkarabilir. Paralel park yerinin araçtan 60 cm daha uzun olması yeterlidir.

Motor tipine bağlı olarak 5 veya 6 ileri Manuel Şanzıman, keskin ve net vites geçişleri sağlar.
 
Elektronik kontrollü çift bölgeli Klimatronik, kabinin sol ve sağ tarafları için farklı sıcaklık ayarları yapılabilmesine imkan tanıyarak araç içindeki iklimin herkes için uygun 
Park işlemi sırasında konfor ve yönelim kolaylığı sağlamak, park sistemlerinin asıl amacıdır. Akıllı park desteği, otomobilin herhangi bir engele göre gerçekleştirmek üzere olduğu harekete bağlı sesli ve görsel sinyaller verir. Böylece, geri vitesteyken ön tarafta bulunan engeller için gereksiz yere uyarı verilmez. Yine de, park etmeyi mümkün olduğunca kolay hale getirmek istiyorsanız, 2. nesil otomatik park pilotu* sizin için en iyi seçenektir. Sistem, yan yana veya arka arkaya park etmiş araçlar arasında uygun bir park yeri seçer ve hatta arka arkaya park etmiş araçların arasından sizi çıkarabilir. Paralel park yerinin araçtan 60 cm daha uzun olması yeterlidir.

Motor tipine bağlı olarak 5 veya 6 ileri Manuel Şanzıman, keskin ve net vites geçişleri sağlar.
 
Elektronik kontrollü çift bölgeli Klimatronik, kabinin sol ve sağ tarafları için farklı sıcaklık ayarları yapılabilmesine imkan tanıyarak araç içindeki iklimin herkes için uygun olmasını sağlar.
 
Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi* (KESSY) aracın merkezi kilit sistemini kumandaya gerek kalmadan açıp kilitlemenizi ve motoru çalıştırıp durdurabilmenizi sağlar.

Yeti'de sunulan ''Bolero Dokunmatik Multimedya Sistemi’’ sunduğu 6’lı CD Değiştirme ve SD Kart okuyucu Ambition ve Elegance seçeneklerinde standart olarak sunulmaktadır.Yeni Yeti'de Multimedya cihazlar için USB bağlantı noktası standart olarak sunulmaktadır
Skoda'nın çevreci motorlar üretme prensibine paralel olarak Yeti'de sunulan TSI ve TDI motorlar, ileri düzeyde yakıt verimliliği ve yüksek performansı bir arada sunuyor.Örneğin; 1.6 TDI 105 PS motor, DSG şanzıman ile birlikte ortalama 5.0 litre yakıt tüketimiyle yüksek sürüş konforu ve performansı düşük yakıt tüketimi ile birleştiriyor.

2.0 TDI 170 PS DSG seçeneğinde sunulan ile sunulan akıllı 4x4 sistemiyle her türlü zorluğa hazır. Asfalt kaplı olmayan yollarda ve kaygan zeminlerde harika bir sürüş performansı sunan Yeti, 5. nesil Haldex kavrama sistemiyle zemindeki en küçük değişikliklere anında uyum sağlıyor ve siz farkına varmadan bir 4x4'e dönüşüyor. Arazi özellikleri arasında standart olarak sunulan sistemler ile tamamen uyumlu şekilde çalışan akslar arası tork dağılımı,yokuş iniş asistanı, kalkış asistanı, ve daha hassas gaz pedalı yer alıyor.

Güvenlik
Yeni Yeti, maceracı kimliği ile size içine çekerken güvenliktende ödün vermiyor.Zorlu yol koşullarına karşı geliştirilen bir dizi sürüş destek sistemleri, güvenliğiniz için sürekli devrede kalıyor ve gerekli durumlarda müdahale ederek olası kazaların önüne geçiyor.
Ön yan hava yastıkları ve opsiyonel arka yan hava yastıkları, yandan darbe durumunda kasık ve göğüs bölgesini korumak üzere düşünülmüştür
Otomatik olarak katlanan yan aynalar, araç kilitlendiğinde aşağı doğru eğilerek hasara karşı korumaya alınır.

ESC (elektronik stabilite kontrolü) aktif kalırken ASR (patinaj önleme sistemi gerektiğinde devre dışı bırakılabilir.)
Özellikle uzun otoyol yolculuklarında güvenliğiniz, 65 km/h hızın üzerinde direksiyon sensörlarinden alınan verileri değerlendiren yorgunluk desteği ile artırılır Sistem sürücünün yorgun olduğunun belirtisi olabilecek davranışlar tespit ettiğinde, mola verilmesini önerir.

6 adet Hava yastığının standart olarak sunulduğu Yeti yolculara maksimum güvenlik sağlıyor.

Direksiyon konsolunun altında yer alan diz hava yastığı*, sürücünün bacaklarını korur.

* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Konfor
Yeni Yeti’nin konfor anlayışı, hayatı sizler için kolaylaştırmak ve her yolculukta ayrı bir konfor ayrıcalığı yaşatmak üzerine kurulmuştur. Skoda’nın Simply Clever felsefesi, zekice düşünülmüş ince ayrıntılar ile Yeti içinde bulunanlara, hayatın karmaşasından uzakta yüksek konfor sunmak ve her ihtiyaca uyum sağlayabilen çok yönlü bir otomobil olmakta rehberlik eder.
Bir otopark fişini ön camın yakınında kolay görülür bir yere koymak istiyorsanız, çözüm basittir. Otomobil, otopark fişi için bir yere sahiptir.

Koltukların üst tarafında geniş bir alan yaratılmasına olanak sağlayan ve elektrikli olarak ayarlanabilen çift kademeli Panoramik Cam Tavan* macera dolu yolculuklarda özgürlük hissini arttıyor.

Yeti’de bulunan sayısız fonksiyonel saklama alanları, araç içinde maksimum konforu hissetmeniz  için düşünülmüştür.

Orta konsolun yolcu tarafında bulunan saklama filesi, çeşitli küçük eşyalar için çok uygundur.

Yeti’de özel olarak sunulan Laurin & Klement versiyonu, yüksek konforlu deri döşeme ve kahverengi & fildişi renkte iç mekan sunurak özel bir deneyim sunuyor.

Yeti’de konforunuz için tüm pratik ayrıntılar düşünülmüştür. Soğuk veya sıcak içeçeklerinizi koymanız için bardaklık bulunan ön bölümde, kol dayamanın ünitesinin içinde de ayrı bir saklama bölümü mevcuttur.

Torpido bölümünde bulunan soğutma fonksiyonu, belli bir sıcaklık seviyesinde tutmak istediğiniz eşyalarınız için düşünülmütür.

Sürücü koltuğunun altında bir başka “akıllı” detay yer alır. Burada, eşyalarınızı yerleştirmek için tasarlanmış özel bir bölme vardır, böylece seyir esnasındakolayca erişebileceğiniz bir başka saklama alanını kolayca kullanabilirsiniz.

Yeti’de sunulan Çift Bölgeli Klimatronik, aracın iç bölümünün, isteğe bağlı olarak farklı sıcaklıklarda olabilmesini sağlayarak yolcuların maksimum konforu yaşamasına imkan tanır. Bir hava kalite sensörü barındıran Klimatronik, araç içindeki havanın temizliğini sürekli ölçer ve kabin içine girebilecek sağlığa zararlı gazları tespit ettiğinde otomatik olarak hava sirkülasyonunu keser.

Bagaj Bölgesi
Bir Škoda modeli tasarlarken önceliklerimizden biri, zekice düşünülmüş ince ayrıntılar ile hayatınızı kolaylaştıracak çözümler sunmaktır. Yeti, iç mekanda sunduğu sayısız çözüme ek olarak bagaj bölümünde bulunan detaylar ile ister kalabalık seyahatlerde ister mecera dolu yolculuklarda ihtiyaçlarınızın tümüne cevap veren güvenilir yol arkadaşınız oluyor.

Yeti'nin bagajı, genişliği ve fonksiyonel detayları ile her ihtiyaca cevap verebilmek için tasarlanmıştır.Stepne olmadığı durumlarda 416 litrelik bir hacme sahip olan bagaj bölümü, Skoda’ya ait VarioFlex Arka Koltuk Sistemi sayesinde, koltuklar yatırıldığında 1.580 litre veya tamamının çıkarıldığı durumlarda 1.760 litrelik yaratılması güç alanlar sunarak farklı boyuttaki cisimler için yeterli saklama alanı oluşturur.

Skoda Orjinal Aksesuarları
Arka Koltuklar için Evcil Hayvan Örtüsü *
Çift Taraflı Bagaj Halısı *
 Kayak Çantası *
Entegre Bisiklet Taşıyıcısı (Çeki Demiri ile temin edilmelidir) *
 Bagajda Sabitleme Filesi *
Tabla Filesi *

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Skoda Octavia

 • Skoda Citigo

 • Peugeot 107 Teknik Özellikler

 • Skoda Superb

 • Elektrikli araba akü teknolojileri ne durumda

 • Mercedes GLA 45 AMG

 • Volvo S80

 • Skoda Yeti

 • Otomobiller ve Ülkeleri

 • The Audi RS 7 Sportback

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3146
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 12.03.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,8424014 seconds