Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Her annenin bilmesi gereken 20 şey hakkında faydalı bilgiler

Sağlık / Hamilelik
/Dosyalar/993_her-annenin-bilmesi-gereken-20-sey.jpg

Yaşadığımız duyguların içerisinde belki en güzel ama zor olanı…Annelik…Anneliğe adım atıldığında,içinizde şekillenen yeni bir canlının kıpırtısıyla birlikte tüm duygusal ve fiziksel dünyanız değişime başlıyor.Bu değişim,beraberinde,inanılmaz,değişik ve güzel bir çok duyguyu ve bir çok zorluğu da getiriyor.İşte bebeğin yaşama hazırlanması gibi büyük bir sorumluluğu üstlenen değerli varlıklar annelere uzmanlardan her annenin bilmesi gereken öneriler;Asla gerçek bir istek veya hevesi bastırıp geçiştirmeyin.
Çocuğunuzun istediği her şeyin üzerine yara bandı yapıştırabilirsiniz. Ne zararı var ki ?
Eğer çocuklar uyanıksa, siz de uyanık olun.Çocukların her türlü çabasına rağmen bir dakika daha uyuyabilmek için vereceğiniz boşuna mücadeleye değmez.Elbette ki hasta veya hamileyseniz ya da olay gecenin bir yarısında gerçekleşiyor ise o zaman bu tavsiyeyi görmezden gelin. Bir gün çocuklara rüşvet vermek zorunda kalırsanız kendinize bu konuda çok yüklenmeyin.Her hareketli çocuk hiperaktif değildir,ancak bazı belirtiler kronik ve yaygın bir durumda ise hiperaktivite düşünülebilir.
 
Çocuğunuz agresif tavırlar sergiliyorsa,onu anlamaya ve davranışlarının nedenlerini bulmaya çalışın.Sakin olun,onu dinleyin ve empati kurun.Ancak suçluluk duygusuna kapılıp limitsiz davranmasına meydan vermeyin.
Eğer kampta değillerse , çocuklarınıza dışarıda tuvaletlerini yapmamalarını öğretin.Bunu yaptığınıza memnun olacaksınız.Diğer çocukların yaptığını görürseniz,onların anne babalarını yargılamayın.Ne de olsa bu karma işi. ( Eğer tuvalet eğitiminin ortasındaysanız,bu konuda söylenecek bir şey yok.Yapmanız gerekeni yapın.)
Çocuklarınızın tuhaf tavırlarını ve acayip davranışlarını kabullenin ve sevin.
Çocuğun en iyi şekilde beslenmesini sağlarken hangi tutumları sergilemeniz gerektiği,karşınıza çıkan ortak sorunların neler olduğunu ve bunları nasıl çözeceğiniz konusu,iştah problemi açısından son derece önemlidir.
Çocuğunuzun hatalı davranışlarına ilişkin konuşurken,bir yandan elini tutmanız,ona dokunmanız ve onunla göz seviyesinde konuşmanız çok önemlidir.
Erkek çocuklarınızın saçlarını her zaman berberde kestirin,kuaför salonlarında değil.
Şu sorunun cevabını verin:Çocuklarınınız gün içinde giydikleri kıyafetin içinde uyurlarsa olabilecek en kötü şey nedir? Diş çıkarma ve hastalık gibi dönemlerde çocukların uyku düzenleri bozulabilir.Normal dışı durumlarda dikkatli olun.İshal,ateş,kusma varsa doktorunuzla temas kurun.
Onların sevdikleri şeyleri sevmeye çalışın.Birkaç şekil ve rengi öğreten çizgi filmlere katlanmak zor,haklısınız ama bir süre sonra sizi bile heyecanlandıran macera kitaplarıyla tanıştıklarında, sabrınızın karşılığını almış olacaksınız.Eğer çocuğunuz ara sıra dişini fırçalamadan uyuyakalırsa onu uyandırmayın.Süt dişleri zaten düşüyor.Fakat süt dişlerinden sonra ki dişlerine bakımının önemi için onu bilgilendirin.
Paket halinde satılan ve suyla karıştırılması gereken her türlü oyuncağa ‘‘ Hayır ’’ diyin.
Kendinize  zaman ayırabilmek ve biraz yalnız kalabilmek harika bir şey.Ailece beraber geçirilen zamanlar da öyle .Bu ikisini sağlıklı bir şekilde dengelemeyi bilin,ikisinden de yoksun kalmayın. Çocuğunuzun düşüncelerine saygı gösterin.Uçuk kaçık gibi görünseler de bu düşüncelerini önemseyin.Cinsel konularda abartılı tepkilerden kaçınmak gereklidir.Bu çocuğun suçluluk duymasına ve korkmasına neden olur.Yanlış bir şey yaptığını düşünebilir.Sakin olun ve sakın kızmayın. Çocuğumuz bizim idare ettiğimiz,gelişimlerini sağladığımız,bizim yapamadıklarımızı gerçekleştirmelerini beklediğimiz kuklalarımız ya da kölelerimiz değiller.Hepsi ayrı birer varlık.Kendi arzuları olan,bizden bağımsız ve değişik yaşamlar kurgulayabilecek bireyler.Unutmayın ! Bizim görevimiz onlara sadece rehberlik etmek.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Hamilelikte yürüyüş yapmanın faydaları

 • Vitamin Kız, Protein Erkek Bebek Getiriyor

 • Hamilelikte Bacak Krampları

 • Gebelikte Grip Aşısı Olunabilir mi

 • Düşük Neden Olur

 • Hamilelik öncesi yapılması gerekenler nelerdir

 • İleri Yaş Hamileliğinde Kronik Hastalıklar Artıyor

 • Doğum Sonrası Cinsellik

 • Hamilelerin saç boyatması zararlı mı

 • Hamile kalmayı zorlaştıran durumlar

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2505
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 23.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6396011 seconds