Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Asus hakkında faydalı bilgiler

Elektronik / Bilgisayarlar
/Dosyalar/888_asus.jpg

ASUSTeK Computer Inc., 1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi.Dizüstü Bilgisayar, Anakart, Cep Telefonu, LCD Panel, Ekran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahip olan şirket özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteyi, teknolojiyi ve sağlamlığı ön plana çıkarmayı amaçlayan şirket bunu sloganına da yansıtmış ve bu doğrultuda satış yapmaya devam etmektedir.

İsminin Kaynağı
Asus ismi , Yunan mitolojisine göre bilim ve sanatın ilham kaynağı olduğuna inanılan ve kanatlı bir at olan “Pegasus”un son dört harfinden gelmektedir.Pazara sunduğu ürünlerde kalitesinin yeniliğinin, gücünün ve yaratıcılığının üst düzeyde olduğunu bu varlık ile sembolize etmektedir.

Ürünleri
Dünyanın en kaliteli anakart üreticilerinden biridir.[kaynak belirtilmeli] ASUS 2005 yılında toplam 50 Milyon anakart ihrac etmiştir. Bu 2005 yılında her üç kişisel bilgisayar'dan birinin ASUS marka anakart kullandığı anlamına gelmektedir.
ASUS anakartın yanı sıra, Ekran Kartı, LCD Panel, cep telefonu, kasa, UMPC, soğutucu, dizüstü bilgisayar alanlarında da ürünler sunmaktadır. Anakart üretiminin yanı sıra Dizüstü Bilgisayar üretimi alanında da oldukça başarılı bir markadır.Bunu son dönemde ürettiği Asus N serisi ile en iyi şekilde göstermiştir.
ASUS ayrıca oyun bilgisayarları da üretmektedir. ASUS ROG TYTAN serisi kasalar 4.2GHz'e kadar ulaşan 6 çekirdekli Intel işlemcileri, 4GB GTX serisi ekran kartları, 10 adet soğutma fanı, ASUS'un ürettiği en iyi anakartları ve üretilen en son teknolojileri kullanmaktadır. Şu anda piyasaya sunulmuş en güçlü oyun bilgisayarıdır. Ayrıca G75 serisi oyun dizüstü bilgisayarları da mevcuttur.
ASUS G75 dizüstü bilgisayarları alüminyumdan yapılmıştır. İki adet fana sahiptir ve oyunları 3D olarak oynamak mümkündür. Oyun sektöründeki en büyük rakipleri [[MSI]], Dell ve Razer'dır.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Google glass ile neler yapabilirim

 • Asus

 • Bilgisayar klavyenizi düzenli olarak temizleyin

 • Packard Bell

 • Acer

 • Bilgisayar

 • Google glass nedir

 • Ultrabook

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 4526
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 19.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar