Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Kırmızı meyvelerden narın faydaları hakkında faydalı bilgiler

Sağlık / Beslenme
/Dosyalar/675_kirmizi-meyvelerden-narin-faydalari.jpg

Nar ; Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bu sayede belirli kanser türlerine karşı vücudu koruma altına alır. Kandaki kolestrolü düzenler, tansiyonu düşürür. Damar sertliğini önler. Kalp hastalıklarına karşı etkili bir meyvedir. Kandaki şeker oranını dengelediğinden şeker hastalarına karşı önerilir. Menapoz dönemindeki kadınların şikayetlerini azaltır. Eklem ağrılarına ve artrite iyi gelir.
Harareti keser. Enerji verir ve yorgunluğu giderir. Vücudu, kalbi, mideyi ve diş etlerini kuvvetlendirir. Çarpıntıyı giderir. Mide iltihabı ve ağız yarası için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanser hücrelerinin gelişmesine engel olarak, başta akciğer, meme, cilt, kolon ve prostat kanseri olmak üzere, kansere karşı vücudu korur. Kandaki kolesterol oranını ve tansiyonu düşürür. Damar serliğini önler ve damarları açar. Bu özellikleriyle kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kandaki şeker seviyesini de dengeleyerek şeker hastalarına iyi gelir. Nar ve Narın faydalarıCilt sağlığı için de faydalıdır. Nar suyu sesi açar. Menopoz şikayetlerini azaltır. Ayrıca, artrit ve eklem ağrılarını dindirmeye yardımcı olur.

Nar Nasıl Kullanılır? Narın meyvesi, meyve kabukları, nar ağacının kökleri ve dallar ile kök kabukları kullanılır. Nar tanelerini saran zar hazmı kolaylaştırır ve idrar söktürür. Narın kabuklarının kaynamış suda demlenmesi ile hazırlanan çay içilirse ishali keser. 2-3 gün boyunca sabahları aç karına içilip öğleye kadar bir şey yenilmezse bağırsak kurtlarını döker. Taze narın suyu sıkılarak meyve suyu olarak da tüketilebilir. Meyve sularını hazır almak yerine kendimiz hazırlayıp taze olarak tüketirsek hem faydalarından daha fazla istifade etmiş ve hem de katkı maddelerinden korunmuş oluruz.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kırmızı meyvelerden kırmızı biberin faydaları

 • Vitamin Eksikliğinde Görülen Rahatsızlıklar

 • Plastik Kapların Üzerindeki Numaraların Anlamları Nedir

 • Kırmızı meyvelerden pancarın faydaları

 • E Vitamini Alzheimer'ın Etkisini Düşürüyor mu

 • Kırmızı meyvelerden kuşburnunun faydaları

 • Kırmızı meyvelerden domatasin faydaları

 • Kırmızı meyvelerden karpuzun faydaları

 • Kırmızı meyvelerden elmanın faydaları

 • Obeziteden Korunmanın Yolları Nelerdir

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2127
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 11.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,4992009 seconds