Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

windows 7 ve gelişmiş güvenlik özellikleri hakkında faydalı bilgiler

Bilgisayar / Bilgisayar Güvenliği
/Dosyalar/588_windows-7-yeni-ve-gelismis-guvenlik-ozelliklerini-kesfedin.jpg

Windows 7 Microsoft'un en yeni işletim sistemi bilgisayar güvenliğini basitleştirirken virüsler , casus yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımların neden olduğu riski azaltmanızı da kolaylaştırır. Windows 7 ayrıca bilgilerinizi güvenli tutmanıza yardımcı olacak gelişmiş bir yedekleme çözümüne sahiptir ve gelişmiş ebeveyn denetimleri de ailenizi korumanıza yardımcı olur.

Windows 7’deki yeni ve gelişmiş güvenlik ve gizlilik özelliklerini okuyun.

İşlem Merkezi: parmaklarınızın ucundaki güvenlik bilgileri
Denetim Masası’ndaki yeni Windows 7 İşlem Merkezi, güvenlik duvarınızın açık olduğundan, virüsten koruma yazılımınızın güncel olduğundan ve bilgisayarınızın güncelleştirmeleri otomatik yükleyecek şekilde ayarlandığından emin olmanıza yardımcı olur. Daha fazla bilgi için bkz: İşlem Merkezi sorunları nasıl kontrol eder?

Verilerinizi hırsızlığa, bilgisayar korsanlarına ve yanlışlıkla kaybetmeye karşı koruyun
BitLocker Sürücü Şifrelemesi Windows sabit diskinizi şifreleyerek belgelerinizi, parolalarınızı ve diğer önemli verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olur. BitLocker’ı devreye soktuğunuzda o sürücüye kaydettiğiniz her bir dosya otomatik olarak şifrelenir.

BitLocker Sürücü Şifrelemesi
BitLocker Sürücü Şifrelemesi hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Özellikleri keşfedin: BitLocker veya Sabit diskinizi BitLocker Sürücü Şifrelemesi için kurun .

Windows Güvenlik Duvarı ayrıca bilgisayarınızı korsanlardan ve kötü amaçlı yazılımlardan korumaya da yardımcı olabilir. Windows 7 ile yerleşik güvenlik duvarı, eskiye göre daha esnek ve kullanılması daha kolaydır.

Microsoft yedekleme sistemi, Windows 7 için iyileştirilmiştir. Yedekleme ve Geri Yükleme en önemli dosyalarınızın kopyalarını oluşturur böylece her zaman en kötüsüne hazırlıklı olursunuz. Daha fazla bilgi için bkz: Yedekleme ve geri yükleme: sık sorulan sorular .

Bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı savunun
Microsoft Security Essentials Windows 7 için ücretsiz indirilebilen, bilgisayarınızı virüslerden, casus yazılımlardan, solucanlardan, truva atlarından ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korumanıza yardımcı olan bir programdır. Daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Security Essentials ile bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olun .

Windows 7 ayrıca açılır reklam pencerelerine, yavaş performansa ve casus yazılımların ve diğer istenmeyen yazılımların neden olduğu güvenlik tehditlerine karşı bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olan Windows Defender yazılımını da içerir. Daha fazla bilgi için bkz: Windows Defender’ı Kullanma .

Güvenlik ve denetimi arttırarak riski azaltın
Windows 7, yönetici kullanıcı yerine standart kullanıcı olarak bilgisayarınızı çalıştırmayı daha kolay ve daha elverişli kılar . Windows Vista, bir programın bilgisayarınızda değişiklik yapmak istemesi halinde sizi uyaran bir özellik olan Kullanıcı Hesabı Denetimini kullanıma sokmuştur. Windows 7 ise bu özelliği daha da geliştirmiştir ve böylece aynı düzeyde korumayı, eskisinden daha az sayıda mesajla alabilmektesiniz.

Güvenlik ve denetimi arttırarak riski azaltın
Daha fazla bilgi için, bkz. Windows 7 özellikleri: Windows Kullanıcı Hesabı Denetimi .

Ailenizi korumaya yardımcı olun
Windows Vista’da ebeveyn denetimleri bulunmaktadır ancak Windows 7’de bu denetimler daha yeni ve geliştirilmiştir. Şimdi kullanımı daha esnek ve kolaydır. Windows 7 Ebeveyn Denetimleri ile şunları yapabilirsiniz:

Çocuklarınızın istemediğiniz oyunları oynamasını engelleyebilirsiniz.

Çocuklarınızın belirli programları çalıştırmamasını sağlayabilirsiniz.

Çocuklarınızın bilgisayar kullanımını belirli sürelerle sınırlandırabilirsiniz.

Windows 7 Ebeveyn Denetimleri Windows Media Center (Windows 7 Home Premium ve daha üst sürümlerde mevcuttur), bünyesindeki Ebeveyn Denetimleri ile ayrıca hoş olmayan TV programları ve filmlere erişimi de engelleyebilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Spam Nedir

 • Avast antivirüs programı

 • Titanium Internet Security

 • SSL Nedir ve Nasıl Çalışır

 • Neden Bilgisayar Virüsü Yapılır

 • windows 7 ve gelişmiş güvenlik özellikleri

 • Güvenli internet hizmeti

 • Güncellemelerinizi Düzenli Yapın

 • İşletim sisteminin virüs saldırılarına karşı açıkları

 • Bilgisayar ve Bilgi Güvenliği İçin Gerekli 10 Temel Kural

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3034
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 04.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,6396011 seconds