Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Güvenli internet hizmeti hakkında faydalı bilgiler

Bilgisayar / Bilgisayar Güvenliği

Güvenli İnternet Hizmeti, sizi İnternetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir. Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur. Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.
İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.
Nasıl Çalışır?
ADSL hattınız üzerinden, seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle İnternet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirileceksiniz.
Profil Seçenekleri?
Çocuk Profili
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir.
Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.
Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e- devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.
Aile Profili
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından işletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir.
Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir. Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar. Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.
Nasıl Kullanırım?
Güvenli İnternet Hizmetini talep etmeyen abonelerin mevcut İnternet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam eder.
İnternet güvenlik profilinizi görüntülemek, değiştirmek için internet hizmeti aldığınız internet servis sağlayıcılarınızın web sayfalarından faydalanabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer makaleler
 • windows 7 ve gelişmiş güvenlik özellikleri

 • SSL Nedir ve Nasıl Çalışır

 • Avast antivirüs programı

 • Bilgisayar virüsü

 • İşletim sisteminin virüs saldırılarına karşı açıkları

 • Neden Bilgisayar Virüsü Yapılır

 • Virüsten Korunma Yazılımı Kullanın

 • Güncellemelerinizi Düzenli Yapın

 • Güvenli internet hizmeti

 • Titanium Internet Security

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 2014
  Aldığı Puan : 1
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 04.02.2014
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,5616009 seconds