Kategoriler
Araba Bilgisayar Bilim ve Teknik Eğlence Elektronik Ev Bahçe Finans Hobi İletişim Kadın Kim Kimdir Kültür ve Sanat Müzik Sağlık Seyahat Siyaset Spor Yaşam Yiyecek İçecek


invilon web hosting kampanyası

Evliliğe hazır mı hakkında faydalı bilgiler

Kadın / Evlilik

Erkekler ve evlilik Bu iki kelimeyi yan yana getirmenin ne kadar zor olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek öyle değil mi?
Evliliğe hazır mı?
Erkek arkadaşınızla evlenmek istiyorsunuz ve onu evlilik yoluna sokmak için birtakım stratejiler uyguluyorsunuz. Bu noktada size hatırlatmak istediğimiz birşey var: yapacağınız hiçbir şey onun evliliğe hazır olma sürecini çabuklaştırmayacak. Neden mi? Çünkü erkeklerin de kendilerine has bir biyolojik saatleri var dolayısıyla sadece hazır olduklarında nikah masasının yolunu tutacakları aşikar.
Hangi erkeklerin biyolojik saatleri ?evliliği? gösteriyor gelin hep birlikte bir göz atalım?
Bekar arkadaşlarla her gece barlara gitmek artık çekici gelmiyorsa
2500 erkek üzerinde yapılna bir anketin sonuçlarıyla hazırlanan ?Why Men Marry Some Women and Not Others? adlı kitabın yazarı John Malloy artık bekar arkadaşlarıyla o bar senin bu bar benim dolaşmaktan sıkılan erkeklerin evliliğe hazır olduğunu söylüyor. Malloy kitabı için konuştuğu 17-70 yaş arası erkeklerin evliliğe hazır hissettiklerinde bir zamanlar favori mekanları olan yerlere artık takılmak istemediklerini itiraf ettiklerini belirtiyor.
30 yaşında evli bir bilgisaray teknisyeni olan Joe T. konuyla ilgili bakın neler söylüyor: ?Cuma gecelerimi bekarların takıldığı bir barda içerek ve kızlara asılarak geçirirdim. Fakat bir gün o barda eğlenmediğimi aslında sadece eğleniyormuş gibi yaptığımı farkettim ve evde takılma fikri daha çekici gelmeye başladı?.
36 yaşındaki yeni evli Rob F. ise şunları söylüyor: ?Bir gün artık modellerle yatmak istemediğime karar verdim. Çünkü seviştikten sonra sohbet etmek istediğimi fakat hiçbir zaman böyle bir ortam yakalayamadığımı farkettim?.
Maddi olarak bağımsızlığını kazandıysa
Terapist Dr. Tina Tessina konuyla ilgili şunları söylüyor: ?Erkeklerin bir biyolojik saatleri var fakat bu saat kadınlarınkinden farklı çalışıyor. Birçok erkek bir aile kurmadan önce yeterli bir maddiyata sahip olmak istiyor. Eğer hala kendi faturalarını öderken zorlanıyorsa o zaman artı bir kişinin faturalarını üstlenmek istemeyecektir?.
27 yaşındaki Julia sevgililerini müzisyenler arasından seçtiğini fakat bu seçimlerinde her zaman yanlış birşey yaptığını farkettiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: ?Hepsi çok seksiydi fakat bir yere çıktığımızda genelde hesabı ben ödemek durumunda kalıyordum. Daha sonra hayatımda bir değişiklik yaptım ve bir muhasebeciyle çıkmaya başladım. Mükemmel bir vücudu yoktu belki ama sevgi dolu bir kalbi ve düzenli bir işi vardı. Onunla şu an evlilik hazırlıkları yapıyoruz?.
İçindeki baba olma arzusunu keşfettiyse
Internetteki bir arkadaş sitesinin editörü olan Carol Morgan şunları söylüyor: ?Çocuklara ilgi gösteriyor ve size çok güzel çocuklarınızın olacağını söylüyorsa o evliliğe hazır demektir?. John Malloy ekliyor: ?Erkeklerin çoğu çocuklarıyla balık tutmak ya da top oynayabilmek için çocuk sahibi olduklarında yaşlarının genç olmasını ister. Üniversite mezunu erkeklerin çoğu 28-33 yaşları arasında evlenmek istiyor. Hukuk, tıp gibi bölümlerde ihtisas yapanlar ise 30-36 yaşları arasında evliliğe sıcak bakıyor. Bir erkek 37?sini geçtiğinde hala bekarsa o erkeğin evlenme ihtimali çok düşüktür. 43. doğumgününde hala bekarsa o zaman yüksek ihtimalle hayatı boyunca bekar kalacaktır?.
Sıfatı ?erkek arkadaş? olsa da size kocanız gibi davranıyorsa
?Date Out of Your League? adlı kitabın yazarı April Masini erkekler ve evlilik konusunda bakın neler söylüyor: ?Eğer bir erkek size eşi gibi davranıyorsa, yani sizinle gelecek planları yapıyorsa, sizi ailesi ve arkadaşlarıyla tanıştırıyorsa ve gün içinde sizi arayıp hayatının detayları hakkında bilgiler verip, sizin gününüzün nasıl geçtiğini soruyorsa, bu adam evliliğe hazır demektir?.
Beraber olduğunuz erkeğin gelecek için ne düşündüğünden emin değilseniz onun hareketlerine ve sözlerine dikkat edin. Gelecekle ilgili kurduğunuz planları duymazdan geliyor ve bu tarz konularda konuşmak istemiyorsa sevgiliniz nikah masasına oturmaya hazır değil demektir. Bu noktada yapacağınız en güzel şey ona ne hissettiğinizi ve ondan ne beklediğinizi açıkça anlatmaktır. Unutmayın o hazır değilse etrafta evliliğe sıcak bakan bir sürü başka erkek var.
İlginizi çekecek diğer makaleler
 • Kadınları anlamak

 • Sevgili Ne İster

 • Erkekleri anlamak

 • Evlenmeden Önce Nelere Dikkat Etmeli

 • Vazgeçilmez Kadın Olmanın 5 Sırrı

 • Evlilik ve Özel Günler

 • Erkekler

 • İlişkiyi bitiren hatalar nelerdir

 • Evliliğe hazır mı

 • Evlilikte sorunlar ve çözümleri

 • Yorum Yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir!
  Kaynak :
  Gösterim Sayısı : 3050
  Aldığı Puan : 0
  Puanlama yap :
  Eklenme Tarihi : : 28.02.2009
  Anahtar Kelimeler
  Reklamlar
  izmir web tasarım
  Kadın sitesi
  hemoroid doktoru izmir
  Yüklenme Zamanı : 0,7332012 seconds